Tuossa Overflow purkama tieto
http://www.e-savuke.com/forum/index....79111#msg79111
Tuossa Overflow purkama tieto
http://www.e-savuke.com/forum/index....79111#msg79111
Ensimmäinen ato rikottu Vmaxilla. Ei kyllä lopu tehot tästä heti kesken! Varovasti pitää noiden volttien kanssa olla...![]()
^Dual tai triple coil? Alkaa tuo kolmikääminen ainakin vaatimaan melko rankasti tehoja, 1.5ohmin MDCC:lle ainakin piisaa VMaxista ~5V ja tuottaa oikein kivasti kuumaa ja maukasta höyryä; pitänee laittaa jossain vaiheessa triple coil tilaukseen ja kattoa kuinka riittää VMaxissa hönkä.![]()
Onko tuossa vastukset peräkkäin alhaalta ylös? Mietin että tarttisko tankkikäyttöön tehdä ylemmäksikin reikiä... vanun kautta ei välttämättä neste kerkiä vajaalla tankilla ylös asti kun Vmax puhaltelee sähköä sisään.
Tosin ei se tankkikäyttö ole ongelma jos on vain mustaa versiota saatavilla :![]()
Itselläni 2 triplecoilia (1.5 ohmia), jotka tilattu puffilta. Höyrynmäärä ei ole mitenkään kummoinen varsinkaa pg:nesteellä, mutta kurkkutuntuma on erittäin miehekäs.Olen ajanut noita 5.2v ainut huono puoli (tai ehkä hyvä), että tippi lämpenee pirun kuumaksi muutamien höyryjen jälkeen. Ainakin teräksinen mingi!
Löytyyhän noita. Eräskin brittikauppa myy 1.1 ohmin triplacoilisia atoja.
KGO & Twist
Nonni, taas ollaan viisaampia ja kokeneempia. Smok VMax on todella nanna peli.Ja sanoisin että paljon tehokkaamman oloinen kuin lava 2.1.Hintakin tietysti on kovempi myös,ja vähänhankalampi käyttää.Mutta,viimeistely on parempi,laadukkaamman tuntuinen ja todella tehokas. Lava tekee saman kuin tämä,mutta VMax tekee sen kuitenkin vähän paremmin...tehokkaammin. Saa tosiaan olla tarkka tehojen kanssa...vaikka olin varovainen, nii eka hönkäsy meinas laittaa mut polvilleen.
Myymälät: http://www.puff.fi/myymalat
HöyrySekaTavaraKauppa - L a a j a valikoima - suppea hinta!
TYKKÄÄ Puffista Facebookissa -SE KANNATTAA!