Mä koetan tuota atlantiksen rba-päätä eka. Noita vapaastihengittäviä valmisatoja löytyy melk. 50 kolmea eri mallia. Saavat kyllä olla turvana pahan päivän varalle.
"don Tomassino - tekee tarjouksia, joista ei voi kieltäytyä."
Höyryaakkoset: höyryttelijän sanakirja
Höyryttelypäiväkirja
Mitenkä tuon atopäänvaihto pitäis tapahtua? On niin perkeleen tiukassa tuo pohja, että ei mitään järkee.
EDIT: Lähtipähän. Olipa kyllä tiukassa.
Viimeksi muokannut Elda; 18.03.16 kello 06:33.
Nyt testattu paria eri atopäämallia ja ehdottamasti huonoin näistä oli titaani 0.2, maku heitteli koko ajan ja ehti olla huimat 2vrk ennen kuin tuli todella paskaa makua lähes joka toisella imulla. Toiseksi huonoin on claptoni, maistui ihan hirveälle melkein kaksi tankillista, sitten oli kyllä miellyttävä, kesti noin 10vrk mutta ei juurikaan eroa maussa tai missään nyt kiinni laitettuun 0.5 vakioon. 0.2 vakio oli toiseksi paras, ei moitittavaa mutta kuitenkin tämä 0.5 vakio on aavistuksen paremman tuntuinen. Näistä jatkoon 0.5 vakio. Vielä tulossa keraamiset ja fasttechin halpis 0.5. En tajua miten vedätte kuukausi tolkulla samalla atolla. Vedän kyllä todella paljon custardi ja keksimakuja, joten kai ne paskookin nopeammin sit. 0.2 kesti viikon, 0.5 claptoni 10vrk, titaani 2vrk. Mutta eipä n.4 atoa kuussa kovin kalliiksi tule. Ei ole tullut edes tankillista vedettyä millään muulla vehkeellä tämän kotiin tulon jälkeen, loistava tankki kaikin puolin, toinen varmaan ainakin tilattava kohta.
Eihän toi aika kerro mitään, se nestemäärä kertoo oleellisen 😉
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Mites näiden 0.5 ja 0.2 atojen kans, millaisilla teholla noita ajelette?
Mietin otanko kuitenkin loodan perälle varavehkeeksi ton minin ja kassillisen atopäitä
Luetun perusteella 100ml/pää menee aika helposti näillä päillä
0.5 ei paljoa kärsi yli 50 watin nostaa, 0.2 oon testannu ite 75 watilla, enempään ei omilla laitteilla pääse. 100ml menee helposti, FA Black Pearlia kevyesti se 300ml.
Mini supertankki ollut nyt käytössä jonkun aikaa. Tobecon päistä 0.2 paras. 0.5 oli ihan ookoo. Tritonin päitä kokeiltu 1.8/0.4 ja eivät loistaneet. Nyt 0.5 clapton ja kokeillaan miten se makumaailma etenee. Tässä vähän rinnakkain olen Crownin kanssa vertaillut. Tällä hetkellä ajatukset ovat että superi myyntiin ja toinen Crowni tilaukseen ja ämpärillinen atopäitä siihen eläkepäiviin asti.
Tollanen nyt ainakin löyty: Tobeco Supertank Mini Steel Topcap with Driptip - VaporVandal.com - Höyrytarvikkeet
Onkohan näitä Supertankin omia atopäitä tuunattu viime aikoina? Ei oo enää yhtään tukkoisia! 0.2ohmin atopää siis kyseessä. Tritonin atopäässä oleva moottoriöljyn makukin puuttuu.![]()
Toivottavasti ei. Sopii paremmin makusteluun se hitusen tiukempi imu ku niistä tuulitunneleista saa niin hyvin makua irti. Jos haluaa ilmaa ni ostaa tritonin claptoneita
Puffilta hommaillu atopäät ja aina ollu ilmavia noi 0.2ohm päät.
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Mitenkähän on supertankissa kun ei lähde peittämään? Kaikki kikat kokeiltu ja parilla eri atolla... plussa tulee ulos ja ato ruuvattu takuulla tiukalleei ota kontaktia...
Kyseessä tuliterä kapistus. Pitänee pistää kauppiaalle reklamaatiota tai Miru saa laittaa kun on sen vehjes. Luulin et saan sen toimimaan mut vitut![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Tsekkasit, ettei modissa keskinasta vittuillaan?
KGO & Twist
Olisko viallinen pohjapala ?
Laitan joku prikka tjms vastaava ennen atoa korkokkeeksi (myös jousi kelpaa)
Jos sitenkään ei ota kontaktia on pohjapala viallinen