Oon kans kokeillu laittaa Ni200 lankaa valmispäihin. En vain itse osaa kai laittaa pumpulia sopivasti. Kärähtää, kuinka paksun soiron pumpulista kannattaa leikata?
Ei ässäl sattus olemaan mitään havainnekuvasarjaa tosta toimenpiteestä? En pääse tutustumaan tohon atopäähän ennen kun omistan subtankin. Yritän selvittää täs et kannattaako tollasta ostaa.jotenkin kyllästyny tähän drippailuunkin. Kaverilla on atlantis ja se toimii todella hyvin. Kuitenkin täällä puhutaan että subtankki ois paljonkin parempi.
![]()
Subtank on parempi kuin Atlantis. Kolme on ollut, kaks vielä käytössä. Helppoja käyttää ja maistuvat todella hyvältä.
Onkohan mulla viallinen tämä tankki. Oudosti ruvennut räiskimään nesteitä suuhun toisella viikolla. 0.5/1.2 ohmisia koitettu ja ei ole vaikutusta.
RBA:ssa oli sama ongelma. 2-3 kertaa rakentanut uudestaan ja sama roiskiminen tapahtuu.. 50/50 nesteitä käytössä.
Liian litkut nesteet. Wikkaa liikaa ja räkii suuhun. Lisää ilmaa tai enemmän VG:tä kehiin.
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Kolmen päivän käytön perusteella tämä mini on aika mainio laitos. Samalla 0,5 atolla menty ja jos nämä kestää järkeviä aikoja niin kyllä kelpaa. Mukana tuli punaisella eristeellä olevat atot ja samanlaisia tuli myös puffista varalle. Ei ole myöskään tähän mennessä vuotanut, eikä mitään muitakaan ongelmia. N. 70 vg nesteet käytössä. Videoiden ja kuvien perusteella näissä on tosiaan joitakin eroja tullut matkan varrella, tässä omassani on kaksi ilma-aukkoa kolmella asennolla ja RBA-pohjan nestereiät on läpi asti.
Kellään tarpeetonta alkuperäistä rba-pohjaa peek ersteillä normikoiseen subtankkiin? Tai tarpeettomat eristeet ko. laitteeseen?
Tuli Plussa parin minin seuraksi. Imuvastus täysin auki on parannus minin vastaavaan verrattuna.
IPV4n nokalla pitäisi olla riittoisuutta pitkään. Ei aivan taskumalli kyllä.
Kaikki RBA-päillä,70VG, 26G kanthal 0.5 - 0.7 ohmia 20 - 25w, ei räi, ei kurlaa ei palaneen makua.
Oon kyllä tykästynyt Kangerin tuotteisiin, ainakin Lemo2 jää hyllyyn kuivamaan...
Thanks Kubbih ja sahe69, pitää kokeilla vielä noita teidänkin tapoja.Onhan tää mini ainakin ihan pirun kätevä laitos! Just tuli iStick 50W postissa ja pirun hyvä kombo. Sopivan kompakti eikä todellakaan lopu akku heti kesken!
![]()
Nesteet: CumVapes:Mom's sweet boobs
CumVapes: Stroker´s delight
CumVapes:Cameltoe
CumVapes: Creme Brulee
On muuten ruma. Mistä tilattu ja mikä drip-tippi? Rupesi kiinnostamaan
Fast techiltä saa noita bellcappejä, tippi saattaa olla lätä?![]()
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Ft tankkeja juu. Lasimalli täytyy kyl jenkkilästä tilata ny
Tippi taas paikallisen mestarin käsialaa
Nesteet: CumVapes:Mom's sweet boobs
CumVapes: Stroker´s delight
CumVapes:Cameltoe
CumVapes: Creme Brulee
Ruma jokaista yksityiskohtaa myöden. Näyttää venäläiseltä radioputkelta 50 luvulta.
Older men declare war. But it is youth that must fight and die
Pitkään oli hakusessa joku laite isommalla säiliöllä. Siispä tilasin subtank plussan.
Näin tunnin hypistelyllä ja niksaövereiden tuloksena, mahtava laite!
Mukana tuli valkoisilla tiivisteillä olevat atot ja muutama tilattu atokin oli myös valkoisilla tiivisteillä. Ne nakkasin mäkeen, punaisilla tiivisteillä oleva käyttöön.
Nesteenä omasekotus n. 80VG/20PG ja hyvin pöhisee. Ei vielä moittimista.
Samaan tilaukseen laitoin värillisiä tiivisteitä ja kappas, ne onkin normaaliin subtankkiin. Eli ne joutaa myydä pois jos joku huolii, ei maksa montaa euroa.
Saas nähdä kauan atot kestää.
Tuleeko plussan mukana sitä koristekaulusta, jolla ato istuu 22mm laitteisiin nätisti?