Ok, kiitos..
Mua ihmetyttää pikku erot mineissä. 3 löytyy. Kahdessa ei kierry tankkikehikon yläcäppi irti mutta kolmannessa kiertyy. Kahden RBA-basen urat on läpi asti auki alunperin, taas kolmannessa ne ei ollut.
Tämä erilainen ostettu Elektrosavulta. 2 samanlaisesta toinen ostettu käytettynä(Alunperin puffilta) ja toinen FT:ltä.
Voihan se olla että erot selittyy sillä että valmistustapaa on muutettu. Pitäis kysyä Kangerilta jos sais vastauksen.
Onko vinkkejä sinkkucoilista RBA-päähän. Oon koittanu eri korkeuksia ja halkasijoita kuten myös microa ja tavallista coilia. Millään vaan ei saa kovin hyvää makua vaikka yleisesti sitä on kehuttu, jää laimeaksi. Microa ja tavallista coilia myös.
Ei oo subtankkia, mutta kommentoin silti.
Kyllä FT on yksi luotettavimmista (ja hitaimmista) ostopaikoista mitä on. Se että ne myy myös uskomatonta p.....a ei tarkoita mitään. Jos SKU koodin takaa löytyy "Authentic Kangertech", niin kyllä se aito on.
Mikähän paksuus on langassa josta tehty nuo puolen ohmin coileissa jokka tulee minin mukana tuohon rba:han? Olen nyt testaillut noita puolikkaita ja 1.kakkosta ja kyllä itte tykkään enemmän puolisesta.
Seal ring set tuli postissa, pääsee vihdoin eroon niistä punaisista rinkuloista![]()
FLAVOUR VAPERS 1% FINLAND
evkoo.com:lta bongasin mini subtankin ja 10% alekoodin tem10off ja pitihän se käyttää. Ilmaiset postit niin ei jäänyt pahasti hintaa eli vajaa 30 usd posteineen.![]()
Olen tätä Subtank Plussaa nyt viikon käytellyt. Laitoin Subtank minin tulille ja totesin imun ahdistavan.Minin röörit täysin auki. Näin se muuttuu. Rba pelittää tässä isossa ehkä hieman paremmin jäykillä nesteillä. Johtuskohan suuremman nestemäärän aiheuttamasta paineesta. Katotaanhan taas viikko.
![]()
Millä wickillä ja wick "tekniikalla" ootte saanut rban pelaan parhaiten? Jatkuvasti dryhittiä.. oon jo yrittänyt vaikka ja mitä.. mistäs muuten ootte ostanu occ atopäitä punaisella tiivisteellä kun nuo valkoisella tiivisteellä ovat ihan hanurista..
Kahen millin patukkaan 8 kierrosta ja mujit läpi!
[gif of charlie cheen, winning]
2,5mm 5 kierrosta 0,32. Pumpulit pitää tökkiä pois nestereikien päältä.
Spoileri!