FlavourArteilla riittää tosiaan aika vähän. Tässä hyvä taulukko niille ja muidenkin makujen prosenteille mistä saat osviittaa:
https://spreadsheets.google.com/spre...ucktuUVE&gid=0
Joskus törmäsin Pluidin klooni-reseptiin jonka väittivät olevan erittäin lähellä mutta enpä hoksannut ottaa talteen :/
Kuhanzzin tranmission fluid on sinne päin mut jotain siitä puuttuu, Vape-reseptin sivuilla oli tuo resepti. Pitäsköhän tuo kokeilla jatko jalostaa, toisaaltaan hankala vuoden jälkeen muistaa tarkalleen mille se pluidi maistu.
Hitto että tekee mieli pluidia
Ed: Näyttää olevan netti pullollaan pluidin klooni reseptejä, pittää yrittää löytää joku kehuttu resepti.
Oonkohan ikinä edes maistanut Pluidia? Sitruuna-absintti eikö vain?
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Nyt muuten löyty kamalin neste ikinä. TPA Kona coffee. Hyi helvetti. Laitoin 2% prosenttia tiivaria 100%VG pohjaan, ja silti kaikki aistit lamauttava palanut kahvi. Saa ilmeisesti Magman laittaa etikkaan uimaan kun ei Fairy pesu irrota hajua... Suosittelen lämpimästi kaikille.![]()
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Tuo Kona Coffee on aika vahvaa
Kona Coffee: 1drop/10ml, 4/5
Olen tässä jonkuaikaa harrastanut mentholliemien blandaamista, milloin milläkin. Vähän sellanainen pakon sanelema homma, kun on saatava välillä jotain muutakin alas kuin vain Defunctan RYnelosta. Jonkun aikaa olen selaillut vaihtiksia, että löytäisin jonkun huomattavan tömäkän mentholin, mikä kestäisi mahdollisimman paljon blandaamista. Toisinsanoen olisi halpaa kuin saippua, kuten Jasso Hangsenin mentholista kuvaketjussa mainitsi.
Elikkäs.. Varmistan yhden homman, ennen kuin lähden tilaamaan. Triple menthol strong ja sieltä strenth vaihtiksista 3,6 % lienee tömäköintä? Tuohan on 80% pg ja nolla niksoilla? Vai käsitinkö jotain väärin?
Triple Menthol
Täh.. Miksi se noin on ilmaistu?
Tässä kuitenkin normaalisti... HS Menthol 100ml
Tuossa ei muuten ensinkään kerrota, että millä suhteilla tuo on, mutta lienee sitten 50/50..?