No ei joku 8$ (~6€) ole paha mielestäni.
Viime tilaus madvapesilta shipping oli 5.66$ (~4€ ja risat)
harmi ettei ollu 6.66$
![]()
eGo | Touchwood Mini | DonKick | BoltKick | 2 x Mini Lava | SD
30.10.2011
Tilattu 30.1/postitettu 31.1 ja tänään kotona![]()
Usps saa näistä lähetyksistä vain sähköisen ilmoituksen(kun esim Madvapesilla printtaavat tietokone ohjelmallaan maksulaput pakettiin, niin ohjelma siirtää sen automatic tuonne seurantaan) joka sitten näkyy seurannassa, tämä käytäntö on näköjään muuttunut. Ei siis liity mitenkään lähettäjään, eikä tuolla halvimmalla ainakaan näy mitään väliaikatietoja postin kulusta<- koskee kaikkia tänä vuonna 25.1 jälkeen tilaamiani paketteja, lähettävästä firmasta ja sen sijainnista jenkkilässä riippumatta.
Toki, jos tuo tehdään jossain firmassa edelleen "manuaalisesti", tilanne voi olla toinen?
Tavarat oli mitä pitääkin ja kaikki edelleen ansaitsee leiman
Itsellä kesti 7 arkipäivää lähetyksestä, että paketti tuli perille. Itsellänikin jämähti seuranta tuohon "Electronic Shipping Info Received", mutta kivasti tosiaan löysi paketti silti perille. Ei valittamista![]()
6.2 tilattu - 7.2 lähetetty - 14.2 perillä.
Yllättävän nopeasti tuli ja tavarat hyvin pakattu pieneen laatikkoon.
Tilaan kyllä uudestaankin.
Kelpaako tonne Visa Electron?
Ja Säästöpankin Visa Electron kelpaa![]()
Näköjään toimi Nordean Electron. Lähti vv boxi tilaukseen![]()
Pistinpä nyt kokeeksi tilaukseen DCT 3,5ml:n kun tarjouksessa oli. Aikaisempaa kokemusta ei siis löydy näistä laitteista .. Halvimmalla toimituksella, mutta eipä tuolla kiirettä ole O0
Tilasin volttimittarin ja toisen 510 liittimen kierteet ihan paskana, mikään laite ei tartu kunnolla, naaras puolen liitin tuntuu olevan ainakin puolinumeroo liian iso ja jengat sekasin, ja lontoo ei taitu tarpeeksi hyvin valittaakseni asiasta... Siis ostetaan juotettava naaras 510 liitin :-\