täällä mennään akku ja päivä joskus vähän vajaa
Tulipa mieleen, että onko mitään tehtävissä jos tuhoaa porvarin 510 kierteen? Eli onko mitään tehtävissä jos niin pääsee käymään? Oma toimii kuin junan vessa, mutta pitää varautua aina pahimpaan (varsinkin näillä hinnoilla).
Tai kierteiden korjaus
http://www.masino.fi/index.php?pathi...tegoria=kierre
http://www.mmaf.fi/forum/index.php?topic=296.0
http://www.puuilo.fi/cat/product_details.php?p=3214
ja googlella lisää...
Tänään se sitten saapui.Onkohan provarissa jo uutena jotain vikaa kun näyttöön jää palamaan numero ensimmäisen numeron kohtaa himmeästi?onko muilla vastaavaa tapahtunut ymmärsin että näytön kuuluu sammua kokonaan kun säädöt on tehty?
juu mutta tohon jää palamaan himmeesti se numero koko ajan.
Pistäs meiliä Provapelle, sähköviat Provarin hintaisessa vehkeessä eivät yleensä enteile hyvää.
KGO & Twist
Laitoin jo sinne meiliä ja kyselivät mistä ostettu ja käskivät lähettää takaisin mutt aodotan vastausta liikkeeltä mistä tämän ostin mitä heillä on sanottavaa asiaan.jos vastaavat kyselyyn.
toimii hyvin mutta näytössä vaan palaa valo ja kauppias vastasi kyllä.tyhjentää vaan akkua kun palaa koko ajan.
Onko kukaan purkanut vielä provaria? Ajattelin kiilottaa oman black cromen kun on niin naarmuilla ja kulunut :-\
Puhtaalla vaseliinilla, sitä voi myös laittaa naamaan![]()
Welholta saa juuri tuohon tarkoitettua tahnaa - Noalox
Estää hapettumien syntymistä samalla kun "liukastaa" kierteet. En tosin tiedä kuinka tarpeellista tuo hapettumisen esto on mutta ainakin itse sitä käytän kun muistaakseni valmistaja suositteli.