melkeen kaks viikkoo kypsytelty, maistuu about samalle ku heti alkuuneli aika heikko maku mut höyryy tulee todella paljo
eikö mun laite riitä? Protank Mini II + Kuminho EGO-C 1300mAh akku?
melkeen kaks viikkoo kypsytelty, maistuu about samalle ku heti alkuuneli aika heikko maku mut höyryy tulee todella paljo
eikö mun laite riitä? Protank Mini II + Kuminho EGO-C 1300mAh akku?
Vaikea sanoa, kun en kyseisellä laitteistolla oo ikinä testannu, mutta neste kyllä tykkää kovista tehoista ja sinne päästään helpoiten noilla RBA laitteilla.![]()
Alla hieman ColdAirin mietteitä tulevasta Vanilla Cream nesteestä:
Ainoa vika Jalipoissa on se että tilasin liian korkeilla niksoillaPalkkoja odotellessa.
Arvoisa herra Jalippo. Jalippo Bears fanina/addiktina kyselisin että olisiko tulevaisuudessa saumaa saada mitenkään esimerkiksi 100ml pulloa? Ja mikä olisi kyseisen pakkauskoon hinta? Eikä sama olisi myöskään väärin Vanilla Berryn kohdalla...
Viimeksi muokannut Jalippojaska82; 01.06.14 kello 17:02.
Liberty ei pullota kuin 10ml pulloissa...
Graphic designer
www.ahjopalo.com
Juuri noin kuin Symbol totesi. Valitettavaa mutta totta, eli itse joutuu siirtämään isompiin pulloihin. :/
Kustannussäästöjäkään tuo tuskin toisi, koska Libertyn pullotuslinja on optimoitu 10 ml pulloille ja historiaan vedoten 3 x 10 ml on saman hintaista, kuin joskus aikoinaan 1 x 30 ml.
Toki jos Y-tunnus löytyy, niin Libertyltä voi anoa "jälleenmyyjä" tiliä, jolloin ostokset pystyy suorittamaan tukkuhinnoin.
Ps. Hieno nimimerkki!
Sellanen penninvenytyskeino tuli vielä mieleen, että Libertyllähän 0 mg versio on 0,6 £ edullisempi per pullo.
Eli jos haluaa vaikka 6 mg nestettä, niin ostaa yhden pullon 0 mg, sekä yhden 12 mg ja sotkee ne sitten keskenään. Tuloksena 20 ml 6 mg nestettä ja hinta per ml on 0,3 £ edullisempi.![]()
Jalippoa testailtu Vanilla Berryn toimesta, tänään saapui Libertyflightsin paketti.
Huippuravintolasta saatu lämmin vaniljajäätelö höystettynä kuumalla marjakastikkeella. Laitteina Vamo V5 ja Aspire Nautilus. Aivan mahtavaa kamaa, ansaitsee paikkansa myyntilistoilla ja voin kyllä suositella jokaiselle pienestä makeudesta pitävälle vapottelijalle. Täydet pisteet minulta![]()
jalippo bearssi on hyvä, todella hyvä!
Millos Jalippo tuota Vanilla Creamii pääsee maistamaan? Ja mikä siinä on suurpiirteinen ero Vanilla berryyn? Vanilla Berry oli melko über kunhan sen kypsytti lähes siirappimaiseksi.
Vanilla cream on tulossa libertylle.. Odottavan aika on vaan pitkä![]()
Graphic designer
www.ahjopalo.com
Lähellä omar-karkkia tuo vc![]()
Graphic designer
www.ahjopalo.com
On se vaan todettava että jalipot on mesh-nesteitä. Mulla ei pitkään aikaan mesh-atoja ole ollut, ja heti saapumisestaan vanilla berryt menivät kaapin perälle kun maistuivat kauhealle pumpulilla. Nyt kuitenkin väsäsin gammaan mesh u-wickin ja päätin antaa vb:lle vielä yhden mahdollisuuden...ja nyt maistuu todella hyvälle \o/
Jalippo tahdon antaa sulle virtuaalipusun, no homo...silleen vaan vähän latinotyylisesti.
W-SX, Rdna40, Self-made SX350 and dna40 boxes
Kayfun4, Subtank, Zenith
Pari viikkoa sitten tuli 5 pulloa bearia ja jotenkin tuntuu olevan aika paljon eroa maussa.
Osa maistuu juuri sille kuin pitääkin ja osassa maku aika kauhea ja käy todella pahasti kurkkuun.
Liekkö joku fiba käynyt valmistuksessa?
Jalippo, we have a problem. Jaskalla on vahva tunne et liberty raiskaa noita sun nesteitä. olllu itel hitoksee viimeisimmäs eräs pullokohtaisia heittoja. edellisessä melkoinen makupuutos, tällä hetkellä ok maku mutta vahva tunne että VG/PG seos päin p*******. Ensimmäinen erä rokkas joka pullolta. Enkä ole ainoa joka on havainnut saman. Ja pitää myös ottaa huomioon että olen päivittänyt höyryvehkeet parempiin joista huomattavasti parempi maku.
Viimeksi muokannut Jalippojaska82; 19.06.14 kello 06:47.
Pumpulissako se vika onkin. Oli hyllyyn unohtunu vanilla Berryä 4 pulloo, jotka ostin, kun se oli alessa libertyllä.
No tänään ensikosketus nesteeseen isolla foggerilla, pumpuli setupilla. Eihän tuo pahalle maistu, mutta marjat on hukassa.
Täytyy siis testata vielä Misterissä meshillä, jos vaikka ne marjatkin löytyis...
Kyllä se on totta että meshille nää on alun alkaen kehitetty, osa toimii silti jollain tasolla cartoilla, clearoilla, pumpuleilla jne. Mutta itselle se "oikea" maku tulee kaikista vasta kun meshillä pääsee höyryttää.
Mitä tulee laatuvaihteluihin, niin aika tiukassa kontrollissa nuo on Libertyllä ja sopimus on tosi tiukka alkuperäisen reseptin noudattamisen suhteen. Toki hyllyssä voi olla eri aikaa valmistuneita nesteitä ja pientä makueroa voi olla tuoreena vertaillessa, koska vähäistä kypsymistä tapahtuu myös varastoinnin aikana. Tuo eliminoituu kun kypsyttää noita sen viikon tai kaks, korkki auki, tai vähintään muutaman kerran pumppaa pulloon uudet ilmat, jos suosii korkki kiinni kypsytystä.
Jos joku selvä moka laadussa tms. niin Libertyn suuntaan vaan reklamaatiota, kiltisti hyvittivät alkuvaiheen vuotaneet pullotkin, kunnes ongelma saatiin korjattua siellä päässä.