Sivu 94 / 285 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 4484909192939495969798104144194 ... ViimeinenViimeinen
Tulokset 1,861 - 1,880 / 5698

Aihe: MISTer -hybridi

  1. #1861
    Höyryttelijä

    Liittynyt
    02/2013
    Sijainti
    Vaasa
    Viestit
    69
    Tana ku on tyylikäs tuo musta :P
    Mister,Vamo V2


     
     
  2. #1862
    Höyrykonkari

    Liittynyt
    02/2012
    Sijainti
    Mikkeli
    Viestit
    382
    Mutta muistetaan sitten laittaa tänne päivää aikaisemmin ilmoitus, jossa kerrotaan koska uudet mallit tulee myyntiin. Eiks vaan

     
     
  3. #1863
    Lainaus Alkuperäinen postaaja Nigulas Näytä viesti
    Ei paljoo lämmitä mieltä lukea hehkutuksia ja katsella kuvia tuosta aluputki / muovitankki combosta.

    Nimimerkillä aluputket ja muovitankit pöydällä, mutta missä itse Mister..
    Tasan ei käy onnen lahjat. Mister kyllä löytyy, mutta missä putket ja muovitankit

     
     
  4. #1864
    Höyryttelijä pekkapoika77's Avatar

    Liittynyt
    12/2012
    Sijainti
    Kuopio
    Viestit
    75

     
     
  5. #1865
    HöyryGuru Troll from behind's Avatar

    Liittynyt
    09/2011
    Sijainti
    Pietarsaari
    Viestit
    14,132
    Lainaus Alkuperäinen postaaja veljon11 Näytä viesti
    Harkinnassa on, valmistuskulut vaan pelottaa vielä. Malesian hurjat on ostellut papsin käppejä, käy kuulemma suoraan
    Mielenkiintoista.
    Ainakin nappiosien kanssa on ilmeisesti jotain eroavaisuutta vanhempien ja 2.5 kanssa, toleranssi eri luokkaa.
    KGO & Twist

     
     
  6. #1866
    Höyrykonkari

    Liittynyt
    01/2013
    Sijainti
    Pohjois-Haaga
    Viestit
    219
    Se olis aloitettava kesän festari-kausi. Eli eikun Saksaan viikoksi, säästäkää nyt pe*kele yks misteri mulle!

     
     
  7. #1867
    HöyryGuru Troll from behind's Avatar

    Liittynyt
    09/2011
    Sijainti
    Pietarsaari
    Viestit
    14,132
    Koska kartohybridit ovat kuuminta hottia (or not) voisi kotimainen osaajakin moisen markkinoille pyöräyttää.
    KGO & Twist

     
     
  8. #1868
    ^ Tuosta on piirrustuksetkin jossain jo valmiina, on sitä pähkäilty Hinnan ja kokonsa puolesta siitä tulisi kyllä ihan soiva varalaite. Parin viikon päästä keretään protoilemaan kaikennäköistä, ehkä sinne yks kartovehke väliin mahtuu.

     
     
  9. #1869
    Höyrypää

    Liittynyt
    10/2011
    Sijainti
    Turku
    Viestit
    899
    Minä olen nyt Misteriä silicasetupilla tyytynyt käyttämään niin, että auon tankin korkkia aina silloin tällöin jotta ilma pääsee sisään. Muuten ei wickaa.

    Läpinäkyvässä stankissa hyvin näkyy, miten ilma iloisesti kuplii alhaalta ylös kun korkin aukaisee.

    Olkoon nyt sittten näin jos ei parannuskeinoa ole kun muuten on niin mainio kapistus.


    Savuttajäsen nro 66

     
     
  10. #1870
    Kyllä meikäläinen on ihan hyvin saanut toimimaan silicalla ja korkki oikein kiinni rutistettuna. Viikon vaihteessa lakkasi kunnolla toimimasta kerran kuivapoltettu n. Viikko mistetin ilmestymisen jälkeen tehty setup kahtotaan kokeilenko vielä kuivapolttaa.

     
     
  11. #1871
    Höyrykonkari

    Liittynyt
    03/2013
    Sijainti
    Turku
    Viestit
    165
    Lainaus Alkuperäinen postaaja NicoTimo Näytä viesti
    Minä olen nyt Misteriä silicasetupilla tyytynyt käyttämään niin, että auon tankin korkkia aina silloin tällöin jotta ilma pääsee sisään. Muuten ei wickaa.
    Mites jos korkin avaamisen sijaan käännät vehkeen ylösalaisin? Luulisi sen paineen tasoittuvan viimeistään silloin kun wickiurat näkevät ilmaa tankin puolelta. Oliskohan mahdollista, että täytät tankin liian täyteen? Onko sama ongelma silloinkin kun tankki on puolityhjä? Itse käytin tässä pelkästään sitä "hienompaa" 3mm silicaa, joka hajoaa helposti erillisiksi langoiksi, jolloin ehkä ilma pääsi lankojen välistä paremmin kulkemaan. Veikkaisin, että myöskin nesteen paksuus vaikuttaa asiaan. Höyrytteletkö kovin VG-pitoista nestettä?

     
     
  12. #1872
    Mitä nyt silica-vehkeillä pelannu niin yleensä jos vääntää coilin turhan tiukkaan niin tuprauttelee palaneen makua.

    Gusi on Paskaa

     
     
  13. #1873
    Lainaus Alkuperäinen postaaja utinkasakka Näytä viesti
    Mitä nyt silica-vehkeillä pelannu niin yleensä jos vääntää coilin turhan tiukkaan niin tuprauttelee palaneen makua.
    Tämä jos olisi keissi niin tapahtuisi varmasti korkki kiinnikkin.

     
     
  14. #1874
    Höyrypää

    Liittynyt
    10/2011
    Sijainti
    Turku
    Viestit
    899
    Kuu. Ei oo liian tiukka koska mainiosti toi.ii kun saa ilmaa. Nurin kääntö ei riitä, korkki pitää avata.


    Savuttajäsen nro 66

     
     
  15. #1875
    Meneekö sulla kuinka pitkälle sitä uraa pitkin silican pätkät? Jos menee ihan pohjaan asti niin koita jättää niitä vähän vajaiks. Mulla ja ilmeisesti aika monella muullakin ratkas toi wickausongelmat.

     
     
  16. #1876
    Höyrykonkari bahis's Avatar

    Liittynyt
    11/2011
    Sijainti
    Lpr
    Viestit
    310
    Jotain teen kyllä varmaan väärin koska useampia setuppeja tehny silicasta ja maku ei ole kummoinen ja välillä tulee dryhittiä. Varsinkin täydellä akulla joutuu nesteensyötön kääntämään levälleen ja silti ei meinaa wicata, yli ohmin setuppi kuitenkin kyseessä.
    Pitää laittaa meshiä tilaukseen ja kokeilla sillä.

     
     
  17. #1877
    Höyrykonkari

    Liittynyt
    02/2012
    Sijainti
    Mikkeli
    Viestit
    382
    Joo joku milli urista vajaaks ja kolme millistä silicaa voi vähän rispauttaakkin ettei oo ihan koko ura tukossa siitä narusta. Ja tosiaan käärintävaiheessa saa jättää snadisti kanthalin löysäksi.

    Noilla konsteilla sain 3/4 kiepin 0,25 kanthal-setupin wickaamaan. 0,30 kanthal antaa tuolla kieppimäärällä vielä palanutta normi esmoken silicalla ainakin. En sitten tiedä jaksasko ribbon paremmin viedä litkua kiukaalle

     
     
  18. #1878
    Höyryttelijä

    Liittynyt
    02/2013
    Sijainti
    Vaasa
    Viestit
    69
    Muutaman päivän tässä käyttänyt Misteriä. Ja voi jumalauta että olen tykännyt :P Aivan mahtava laitos !!
    Ei muutakuin VJ modsilta lisää laatutavaraa !!!
    Mister,Vamo V2


     
     
  19. #1879
    Lainaus Alkuperäinen postaaja Juzzi9 Näytä viesti
    Tämä jos olisi keissi niin tapahtuisi varmasti korkki kiinnikkin.
    Joo korkki kiinni jos tulee ongelma.

    Gusi on Paskaa

     
     
  20. #1880
    Höyrykonkari zapster's Avatar

    Liittynyt
    08/2012
    Sijainti
    Espoo
    Viestit
    286
    Oliko niitä plus postin tiivisteitä saatavilla vielä? Putsailin tossa silica setuppia ja se tiiviste sulahti, toimii vielä mutta ois kiva saada vaihdettua

     
     
Keskustelu Hybridit

Kirjoitusoikeudet

  • Sinä et voi kirjoittaa uusia viestejä
  • Sinä et voi kirjoittaa vastauksia
  • Sinä et voi muokata liitteitäsi
  • Sinä et voi muokata viestejäsi
  •