Onko sulla ne keskipostin eristeet kunnossa?
Onko sulla ne keskipostin eristeet kunnossa?
Sen ei pitäisi kyllä olla mahdollista että se ottaa kiinni seinämiin. Niissä on pieniä toleranssieroja.
Kokeile löysyttää sitä keskipostia ja vääntää sitä suorempaan samalla kun kiristät sen uudelleen, jos se vika on siinä.
Eikä se kyllä toisaalta voi muuallakaan olla.
Jos ei ala futaamaan niin laita laite tulemaan minulle ja katson sen kuntoon.
Jotkut noista messinkitapeista oli todella lähellä sitä aton pohjaa. Eli jos näyttää siltä että se messinki ottaa reunoihin kiinni siellä aton alapäässä niin ota se irti ja hio sitä vähän pienemmäksi.
mitä tuossa Onessa lukee aasiankielisellä tekstillä?
"The devil number one"
Todd arvioi Diablo Hybridin
Voi Veeiiteeteeuu miten miulla on näin paska mäihä tän lempimodini kanssa? Just uuden hatun saatuani uutta setuppia alan vääntämään, niin eiköhän se tulita kokoajan. Elikkä se napin eriste päätynyt varmaan samalla viihdytyskeikalla jonnekkin. Elikkäs onkos noita kiillotettuja nappi-upradeja tulossa milloinka? Vaiko enää milloinkaan?Enää viitti pyytää uutta eristettä sua lähettämään, ku oot varmaan lähetelly noita pikkuvaraosia jo 2x modin hinnan jo mulle
![]()
Laita vaan osoite niin laitan uuden eristeen tulemaan. Sullahan oli V1?
Värkkäilin tuossa aikani kuluksi Diablon kanssa ja lyhensin napin liikerataa juottamalla tinaa tapin päähän ja viilailin sen siten, että liikeradaksi tuli ~0.2-0.3mm ja kyllähän on mahtava käyttää.
Nappi myös keveni kivasti, kun magneetit eivät painu niin lähelle toisiaan, mutta nappi tuntuu edelleen tulittavan yhtä lujaa kuin ennenkin.
![]()
Mites boge miehelle maistuu mehut Diablosta? Hienot Kuvat jälleen X
Modi telineitä >> http://www.e-savuke.com/vb/myydaan/2...telineita.html <<
Modi telineitä >> http://www.e-savuke.com/vb/myydaan/2...telineita.html <<
Ainakin proton perusteella makua tulee reilusti enemmän. Mitä olen nyt protoa 2 viikkoa käyttänyt niin omista all-day nesteistä on löytynyt ihan uusia makuja mitä ei aikaisemmin ole ollut![]()
Saakos mesh reikää eristettä mistää? Ku saakeli onnistuin sen irroittaamaan+ hävittämään... Nyt joutuu aikas tukki meshiä käyttään.
Ainoastaan niin että lähetät aton minulle ja menen sen kanssa konepajalle ja teetän siihen uuden eristeen.
Mitenkä onnistuit sen hävittämään?
Ostin diablon käytettynä.. nyt ku kuvia katellut nii valkee eristekö oli ekoissa diabloissa? Ku tos oli joku musta ja se tarttu meshii kiinni ja tuli sen mukana.. eli oliko edellisen omistajan patentti?
Sen verra tyytyväinen oon muute hybridii ollu et pitää jossai vaiheessa foorumilta v1.1 ostella pois to kaveriksi.
Se päivitettiin Delrinistä PEEK:iin juurikin tuon ongelman takia.