Taas tuli kiireellinen tilaus DHL käyttäen mukavaan 20 tuntiin lähetyksestä. Sinäänsä huvittavaa koska itella ei onnistunut tuomaan eilen aamulla lähtenyttä pakettia helsingistä saloon 120km, kun lf ja dhl onnistui sellasen 2000 km päästäkiitokset.
Taas tuli kiireellinen tilaus DHL käyttäen mukavaan 20 tuntiin lähetyksestä. Sinäänsä huvittavaa koska itella ei onnistunut tuomaan eilen aamulla lähtenyttä pakettia helsingistä saloon 120km, kun lf ja dhl onnistui sellasen 2000 km päästäkiitokset.
Onkohan Hangsenin Cappuccino PG 24 mg tekeminen lopetettu? Ei tunnu missään olevan kuin 18 mg ja se on täysin pahvin makuista toisinkuin 24 mg neste. Pitkään aikaan ei LF ole ollut sitä. Tosin ei sitä PG:na ole ollut koko nestettä aikoihin!!
Kiitos kaikille kehuista! On se mukavaa kun asiat rullaa niinkuin pitääkin, lukuunottamatta postipalveluiden ajoittaista mokailua 8)
Laitetaan viestiä eteenpäin! Syy miksi monet suositut nesteet loppuvat niin nopeasti on yksinkertaisesti se, että emme välttämättä pysty ostamaan niitä enempää kerralla, kiitos valmistajan. Esim. PSV ja AVE -tilaukset ovat aina niin isoja kuin valmistaja vaan sallii ja uusi tilaus tehdään heti kun edellinen saapuu. Koitamme suostutella valmistajia myymään meille enemmän kerralla, mutta moni pyörii jo nyt aivan äärirajoilla. Alien Visionin tyhjät varastot johtuvat tällä hetkellä siitä, että kyseinen lafka muuttaa eivätkä toimita bulkkitilauksia sillä aikaa.
DHL toimii kyllä loistavasti näiden express-tilausten kanssa, muiden ei niinkään
Laitetaan viestiä eteenpäin, koitan vaikka saada noi original-nesteet kaikki 100ml:n pulloihin tarjolle. En kyllä lupaa mitään
HS:n cappucinolle etsitään korvaajaa kokoajan. Juurikin tuon epätasalaatuisuuden takia olemme ainakin väliaikaisesti laittaneet ko. nesteen jäähylle. Nämä cappucinot ovat kyllä outoja nesteitä, outoine epätasalaatuisuuksineen. Dekangin cappucino oli joskus aikanaan varsin hyvää, kuten Hangseninkin, mutta jotain tapahtui tehtaalla ja sen jälkeen ko. nesteet ovat olleet aivan kamalia. Koitamma löytää jonkin hyvän korvikkeen tuolle.
Siis tarkoitatko tuota express-palvelua? On kyllä kauan kestänyt, normaalisti tuo tulee alle vuorokaudessa. Tietenkin jos olet illasta tilannut ja paketti on kolmannen päivän aamuna tullut, niin silloin on kaikki ok.
Onhan sillä hintaa, mut jotain pitää hätätapaustenkin varalle olla
-----------------------------------------
Uudet tuulet puhaltaa taas Libertyllä ja sanotaanko näin että jännittäviä aikoja on tulossa lähiviikkona/kuukausina. Ak on tässä viimepäivät metsästänyt paljon uusia tuotteita, sekä nesteitä että hardwarea. En uskalla vielä kertoa sen enempää ennen kuin varmistuvat, mutta jänniä juttuja on tulossa. Hyvin jänniä
-Viljami
Liberty Flights - Koodilla "e-savuke.com" 10% alennus!
viljami@liberty-flights.co.uk - Suomeksi!
Ticket-systeemi
Facebook!
DHL pika express tänne pohjoiseen vie aina sen 3pv. Tulee yleensä euroopasta siten että jos illalla lähtee on aamulla turussa koneella mutta sieltä menee taas iltaan kun tulee rekalla ouluun ja siitä sitten seuraavana päivänä tilaajalla. Tämä sama on toistunut omalla kohdalle n.10 kertaa tilauspaikasta riippumatta. (ja minä en edes asu kuin meri-lapissa)
Maanantaina tilattu ja tänään paketti postissa. Nopeaa toimintaa! Mutta huomas jo ennen ku edes kirjettä avasi että joku nestepullo sielä paskana, tuoksui niin hyvältä.
ja jep, Peachwoodithan sinne oli kirjeen pohjalle valunut![]()
Juu expressiä tarkotin.Kukonlaulun aikaan tilasin,15:14 noudettu,siitä manchester-east mindlands jossa 23:00,siitä yöllä saksaan ja aamulla oli turussa,iltapäivällä tampereella josta yöllä kuriirin kyytiin ja aamupäivällä oli ovella täällä keskisessä suomessa.Viikonlopuksi kerkesi kuitenkin eli ihan ok.
Kyllä kelpas noinkin nopea toimitus. Näytti kyllä siltä että itella tai royal pain olisi hyppinyt tuon kuoren päällä, putelitkin oli ihan kasassa![]()
Liberty Flights, oon laittanut sulle yv:n.
Tää on hyvä tietää, ja tämä on myös syy minkä takia se on oikeasti express eikä next day deliveryEtelän isoihin kaupunkeihin kyllä tulee päivässä, ainakin tänne on tullut.
Väkisin runnottu postiluukusta? Aina niin kiva ylläriLaitas viestiä tänne,http://libertyflights.kayako.com/Tickets/Submit niin koitetaan ratkaista ongelma
Vastattu.
-Viljami
Liberty Flights - Koodilla "e-savuke.com" 10% alennus!
viljami@liberty-flights.co.uk - Suomeksi!
Ticket-systeemi
Facebook!
Tänää tuli jägerbommit ja akku postissa <3 OMNOM ! 5 arkipäivää meni niinku luvattiin!
Laitoin tiketin, vaikka en minä sieltä mitään hyvityksiä odota. Postin vikahan tuo rikkoontunut pullo oli.![]()
Mukava homma maksaa 15,99£ toimituksesta seuraavalle työpäivälle ja saada lähetys vasta myöhemmin. Sopisi olla jonkinlainen info nettisivulla siitä mihin DHL EI toimita silloin kuin pitäisi (esimerkiksi postinumeron perusteella ainakin DHL osaa kertoa heti toimitusajat). En pidä Oulun seutua niin kovin kaukaisena (some remote areas), pienenä tai merkityksettömänä alueena että toimituksessa pitäisi kestää, mökille jos olisin tilannut niin asia olisi toinen. Asiahan toki sinänsä on DHL:n vika, mutta DHL:n mukaan on myyjän vastuulla kertoa jos vastaanottajan sijainti on "ei toimiteta niin kuin pitäisi"-alueella. Laitoin jo nettisivujen kautta palautetta, vaan tuskinpa siinä mihinkään muuhun lopputulokseen kuin vitutukseen ja menetettyyn rahaan päästään. Jatkossa tilailen muualta.
Ai että Oulu ei ole suomen mittakaavassa kaukana Vantaalta (johon paketit siis maahan saapuvat).![]()