Pyhitetään nurkka heppapojille ja tytöille.
Pyhitetään nurkka heppapojille ja tytöille.
Täällä ei varmaan ole sensuuria törkykäytökselle naisten harjoittamana kuten ei hevostalli.netissäkään![]()
On, ja alueen uutuudesta johtuen banhammerin liipaisin on viritetty herkimmilleen,kuten myös delete topic vaihtoehto.
Joskus nuorena oltiin kaverin kanssa joka torstai ilta kuutisen tuntia hoitamassa hevosia ja talleja, ihan kivaa vapaaehtoispuuhaa oli lätkän ohella
Tais olla se paikka kirkkonummella suunnilleen.
Tarkennan vinokoneelle että en sinänsä paheksu tai pidä lämppäreitä mitenkään huonompana, kivoja maastomopoja ne on ja kyllähän ne siinä käytössä kestääkin. On vaan jäänyt vähän paha maku kun nähnyt liian monta kertaa kuinka ex-ravuria koitetaan väkisin vääntää sen puokin töihin eikä mennä hevosen ehdoilla.![]()
Ah, karanneet hevoset, mikä sen ihanampaa kuin pyydystellä niitä pitkin kyliä.![]()
Konitopikki ja ei vielä yhtään ratsastus kuvaa![]()
Kerran tuli vietettyä melkein vuorokausi heppa jahdissa kun naapurilta karkasi.
Saatanan nuija ei tajunnut äännellä kun oli mahaa myöten suossa ja melkein päälle astuttiin.
Onneksi selvis sentään.
Toisen naapurin jahtikoira sen sitten löysi.
Too big to fail
Tympii melko rankasti kun tuossa matkalla kämpiltä kauppaan on laitumella ori, mikä melkein aina esittelee kikkeliään kun menee siitä ohi. Ei oo kovin kivan näköistä hommaa ku pitää olla elin pihalla jatkuvasti. Mitähän tuosta lapsetkin ajattelee, kun ne näkee.
Oon tässä vähän miettiny että pitäiskö laittaa vaikka nimetön kirje tuolle kaakin omistajalle vai soittaisko suoraan poliisille? Ei tuo kovin asiallista hommaa mielestäni ole.
Päivi räsänen vois auttaaa sua viemään asiaa eteenpäin![]()
HUAAAAAAAAAAAAAAA!!!
zkys, sinäkö teit ikimuistoisen lehtiinkin päässeen aloituksen ht.nettiin härskistä ruunasta?Kukaan ei vieläkään tiedä oliko se totta vai provo. Siinähän naapuri oli valittanut kun hevonen roikottaa pellolla ja lapsille ei tee hyvää nähdä sellaista. Ja soittanut useempaan kertaan poliisillekkin.
![]()