En tiedä onko uusia nämä, mutta pari hienoa "lätäputkea"
Complete set - Crovape
Tai sit tuosta, jos on liikaa rahaa
VIP EXCLUSIVE - Crovape
En tiedä onko uusia nämä, mutta pari hienoa "lätäputkea"
Complete set - Crovape
Tai sit tuosta, jos on liikaa rahaa
VIP EXCLUSIVE - Crovape
f-4_1-crop-u7681.jpg
Vika Fantasy Classic
classic
Nautiluksen atoa käyttävä 3ml tilavuuksinen, 22 millinen vempele. Aika tavalla Kabukin oloinen, mutta sirompi.
Tuosta on kolme versiota: Classic, pelinappulamalli Five Pawns ja P3.
Mutta vaikka tuota ei oo myynnissä vielä oikein missään, en ainakaan pikaiseen löytänyt, niin FT:ltä löytyy jo klooni.
https://www.fasttech.com/products/5277101
Nopsia ne on nuo kiinalaiset.
Ja on Vikalta tulossa dna200:lla modikin, Buffalo, Buffalo
Nimi on kyllä suomalaisittain aika enteilevä...
Kaikki epäoniistuu jotenkin.
Tuollainenkin tullut myyntiin yllättäen???
Sisäinen akku pieni miinus noin aluksi..
https://www.finnvape.com/liqua-qube.html
Liqua Qube, juuri minun kaltaiselle tunarille kuin tehty siistinnäköinen laite. Ei turhia säätöjä, helppokäyttöinen, 10 ml tankki, hyvät speksit ainakin paperilla.
Huonoa arskaxxin mainitsema kiinteä akku, aika arvokkaat atopäät (ja laitekin), rakenteesta päätellen saattaa olla vuotoherkkä, USB-portti pohjassa, mahtaako akku pysyä paikoillaan, kenottaa pystyssä eli hieman huteran oloinen. Loput plussat ja miinukset sitten videorevikoista, joista nykyiset valitettavasti tsekiksi. Odotan arviointeja toivorikkaana.
Tuliko tässä Starrelle haastaja
FLAVOUR VAPERS 1% FINLAND
Tämä lähtee tilaukseen, jahka löytyy lafka josta sitä saa Suomeen..
FLAVOUR VAPERS 1% FINLAND
Aspiren uutuudet:
NX75 CNC koneistettu modi.. Tää taitaakin olla rosteria kokonaan? Aspiren hinta 100$
Aspire - Aspire NX75 CNC Edition (NX75-S & NX75-A)
NX75 zink alloy?? Onkohan tääkin koneistettu kumminkin? 80$ on tällä hintaa
Aspire - Aspire NX75 MOD (Mechanical zinc alloy version)
Ja Atlantis EVO tankki
Aspire - Aspire Atlantis EVO
Eipä nuo niin hääveiltä näytä, ehkä tuo koneistettu modi on jämäkkä ja kestävä?
Viimeksi muokannut arskaxx; 13.07.16 kello 22:52.
Tuo NX75 on muuten aikas pieni boksiksi, 75x35x22mm. Jos vertaa vaikka eVic-VTC miniin, niin 7mm lyhyempi korkeudessa ja 3mm pienempi syvyydessä.
Atlantis EVO nielee Atlantiksen normicoileja ja saa myös uudet omat clapton-coilit. Aika matala tuo 2ml malli, kun täyttöhattu ruuvataan suoraan coiliin kiinni.![]()
__________________________
instagram @janezki69
Itseä tuo modi ei hirveästi kiinnosta mutta tankki sitäkin enemmän. Supertank Mini Tritonin claptoneilla oli pitkään ykköstankki. Esteettisesti en vain siitä pitänyt. Nyt molemmat Supertank Minit lepää laatikon pohjalla coililäjän keskellä. Cleito jyräsi niiden yli. Tämä "minicleito" saattaa antaa uuden elämän noille coileille meikäläisen modien nokalla
Smok Treebox plus (halko).. Hieno tuo puunväri
Treebox Plus Mod - SMOK® Being with you for all great vaping time!
2016-07-13-13_57_041095.jpg
Viimeksi muokannut arskaxx; 15.07.16 kello 10:12.
Aspire Evo kit revikkaa
Tää alkoi kiinnostaa tosissaan, vaikka noista kulmikkaista en tykkääkään.
Nyt vasta tajusin miten pieni tuo on
Mielenkiintoisia juttuja tuossa softassa, lapsilukko salasanalla ym.
Tää taitaa vaatia jopa ohjekirjan lukemista
Laitetaan vielä toinenkin video. Kertoo vielä enemmän laitteesta
Viimeksi muokannut arskaxx; 15.07.16 kello 14:38.
Tuo akkutilan toteutus on suorastaan nerokas ja sen ansiosta saatu koko laitetta kutistettua. Muutenkin vaikuttaa pätevältä vehkeeltä. Taitaa olla aika pistää Joyetech-fanipaita naulakkoon ja laittaa ostoslistalle kunhan alkavat myymään ilman tankkia.
EDIT: Taitaa sitä saada erikseenkin, Aspire NX75-Z nimellä.
Tuo on kyllä ihan näppärän kokoinen. Sama koko kun Sbody macro mutta 75w. Paljonko tuo painaa kun ei missään näy.