
Alkuperäinen postaaja
Häkäfobia
Kyllä teillä on harrastukset! Eikö vaimoilla ole nokan koputtamista? Toisaalta mä kyllä kadehdin suunnattomasti teidän herrojen bromance-heilastelua ja kielenhallintaa. Turhauttaa suunnattomasti, kun pakinoistanne tunnistaa vain ja -sanan, eikä tiedä ovatko donit siirtyneet sujuvasti Star Trekin klingonista Sormusten herran sindariin ja quenyaan. Pari viimeistä sivua on tosin jostain syystä käyty selvällä suomen kielellä.
Deetwoon peräänkuuluttama yhteisöllisyys on kaukana, kun ei edes kieltä osaa. Pitäisko siirtyä 4H-kerhon foorumille. Oletteko muuten jo vastanneet Orelman pieneen kyselyyn?
Tomassino, en ole teidän kyliltä. Asuin lapsuuteeni Vaasassa ja vietin kesät mummalla Jalasjärvellä. Lukkarinrakkaudesta lueskelen Pohjanmaan lehtiä, mm. Kauhajoki- lehteä.