Tuli eilen pienessä simassa itsekin laitettua tilaus kiinasta vetämään tuosta TC100Wattisesta kun halavalla sai. Ei tosin mitään erikoista tarvetta laitteelle mutta vaikutti mielenkiintoiselta
Tuli eilen pienessä simassa itsekin laitettua tilaus kiinasta vetämään tuosta TC100Wattisesta kun halavalla sai. Ei tosin mitään erikoista tarvetta laitteelle mutta vaikutti mielenkiintoiselta
Just tuli noudettua iStick tc100. Alkufiilis positiivinen. Pirun hyvä käteen, ja tulitushässäkkä vähemmän lelun tuntuinen kuin pelkäsin. Supermini ja Crius menee pohjaan asti ilman rakoja. Titaanilla toimii paljon paremmin kuin eVic vt. Noh, kattellaan nyt pari viikkoa jos ilmenee jotain, niin raportoidaan.
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Näyttäis olevan tc100W istickiin uus firmis tyrkyllä, siitä tulee sitten 120W
iStick TC100W New Firmware V1.10 Launching - iSmoka/Eleaf electronic cigarette
Kaikki epäoniistuu jotenkin.
Onkohan listaa päivityksen parannuksista, kun nykyisinkin riittää 30W niin en ainoastaan tehojen takia viitsi päivittää.
Ei malttanut odottaa lisää kommentteja, tänään saapui tännekin.
Samoilla ensifiiliksillä täälläkin mennään, jämäkän ja laadukkaan tuntuinen peli. Tulitus"nappi" poikkeaa valtavirrasta positiiviseen suuntaan, ja käteenhän tämä istuu mainiosti. Vähän peukku ajoittain automaattisesti hakee tulitusnappulaa, ennen kuin hoksaa etteihän tässä sellaista olekaan. 510 - liitin nyt on sellainen kuin luulinkin, eipä tähän hintaan voi mahdottomia vaatia. Suurin osa atoista menee pohjaan asti, joten ihan hyvä.
"Not a bad life really"
Huomenna vihdoin oma tulee toivon mukaan. Pistän sit kommenttia.
e: Dodih nyt ollu käsissä jonkin aikaa nii kyllähän tää vain tosi hyvän oloinen vehe on. Ei miinuksia atm, paitsi tietysti sinkkuakkusesta tupla-akkuiseen siirtyneen valivali paino & koko.
Viimeksi muokannut TeeDee; 05.03.16 kello 18:07. Syy: laite käsissä =)
Muutama päivä sitten tuli iStickin 50 Wattinen Nautiluksen kera. Oikein hyvä yhdistelmä. Vaan nyt kysyn köyhän vinkkejä kun aloittelijan rahat on jo menneet laitteisiin ja nesteisiin ym. Tarvikkeisiin niin sellaista että ainakin tuo minun hopeanvärinen iStick on pirun liukas käteen. Mikä siihen halvalla otetta parantamaan ilman että ulkonäkö kärsii? Etolasta mustia jämptejä isoja O-renkaita vaiko mitä?![]()
3M kakspuoleista teippiä laitat ympäri ni pitäs alkaa pysymään.
Sinäpä sen japau sanoit! Kiitos!
Auttaisko joku mattapintainen teippi? Jos lähistöllä on joku firma mikä tekee mainoksia tai muuten touhuaa teippien kanssa niin käy sieltä kyselee ja tunnustelemassa jämäpaloja. Oman 50 wattisen iTikun teippasin tuollaisella hiilikuitujäljitelmäteipillä jonka pinnassa on pientä uraa molempiin suuntiin, ehkä vähän parempi pito.
Jos jaksaa teippailla näytön, napit ja usbin piiloon niin kyllähän tuossa vois plastidippikin mennä.
Ei nämä kalliita ole, iStick 50 ja 100W silikonikuori
Joku kalvo tai teippi tietysti auttaa myös jos haluaa askarrella.
On kyllä hyvä vehe tämä tc100w. Tuo tulitusnappi on aivan mahtava. Lisäksi tykkään kyllä erityisesti tuosta tehonvalinnan nopeudesta. Pitäs vaan joku päivä vielä perehtyä enemmän ominaisuuksiin.
Oma Istick 100w tc hyppää ss-lämpösäädöstä takaisin wattisäätöön aina kun painaa tulitusnappia. Tämä siis belluksella 0,46ohm ss-dual coililla, subtankilla toimii normaalisti. Onko muilla tullut samallaisia ongelmia?
Nyt toimii, kiitos! Piti näköjään itsekin kiristää vielä ruuveja.
On kyllä loistava modi.
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Paljos teräkselle?
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Minä olen käyttänyt rosterille cuboidissa ja tc 100 w:ssä tcr 90-120 oman mieltymyksen mukaan, käytössä 0.25 ohm dual ss 0.40 langasta