Kyllä ne ohmit nousee lukituksesta huolimatta. Näyttää mullakin menevän vtc minillä 0.35 ohmiin tulituksessa (250C ja 34W)
Kyllä ne ohmit nousee lukituksesta huolimatta. Näyttää mullakin menevän vtc minillä 0.35 ohmiin tulituksessa (250C ja 34W)
"FEAR stands for fuck everything and run."
Tottakai nousee. Ei se lukitus fysiikan lakeja kumoa.![]()
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
En ainakaan osaa lukita. Mutta suht nopeasti tippuu ohmit takaisin siihen 0.15 että ei se juurikaan haittaa.
Mitkä säädöt tähän .15 coiliin on hyvät? Paljonko watteja ja kuinka korkeelle lämptilan uskaltaa laittaa. Onko parempi laittaa tehot tosi korkeelle ja sit lämpötila alas. Vai pitää tehot vaan matalana jolloin lämpötila ei pääse nousemaan edes asetettuun lämpötilaan asti.
Viimeksi muokannut Bufres; 14.12.15 kello 15:48.
Virtaa: G-Tube, Tesla WYE, ja iStick Pico
Höyryä: Berzerker RTA, Skyline RTA ja Dvarw MTL
Saako noita starre v2/v3 malleja muualta kuin gearbestiltä ja alle 2 viikossa?
Kymmenen päivää ollut tämä eka atopää käytössä, oikeastaan vain hieman mennyt tukkoisemmaksi, maku pysynyt melkeinpä ennallaan. En valita! Loistava tankki.
Viittiskö joku kellä on starre kattoo mihin helvettiin yks o-rengas kuuluu.
Otin vastusbasen irti nii roikku sielä miten sattuu, ei siis vastusbasessa vaan siellä mihin ruuvaataan kiinni.
Otin sen sit irti ja kuivasin ja tungin ku siinä on se keskiputken kolo niin sinne ihan reunaan ja se tipahti tavallaan sinne en osaa nyt selittää.
Minne tuo kuuluu? kuuluuko se sinne reunoille kun on vastusbaselle kierteet mihin ruuvataan base kiinni
niin sinne alas reunoille?
Helvetti, kun on vaikea selittää -.-
Olen nyt kahden starren onnellinen omistaja![]()
Pitänee korjata omia sanomisiaan tästä laitteesta. Nyt kun sain ykköslaitteeksi game overin, niin tämähän on loistava matkakumppani silloin, kun ykköslaitetta ei voi käyttää(esim. ajaessa/ulkohommissa/hankalissa olosuhteissa). Tärkeintä tässä laitteessa on sama maku atosta toiseen ja atojen kestävyys. Höyryntuottoon en enää kiinnitä juurikaan huomiota, mutta runsas maku on aina hyvästä. Ylätäyttö olis kova, mutta nätimpi tämä on täyttää alakautta kuin subtank.
Mistäköhän StarreV2:sen saisi EU:n sisältä edullisimmin? Ja of course luotettavasta lähteestä.
Tai jos jollain ylimääräinen myydä, nakkaa YV:llä![]()