Zephyrus tuli myyntiin, https://www.fasttech.com/products/1/...dc-clearomizer
Ja eVic VT, https://www.fasttech.com/p/2447700
Jos peruutan tilauksestani tuotteen, jota FastTechillä ei ole varastossa, niin saanko sen koko summan takaisin ja kuinkahan nopeasti?
Nimim. Subox-mulle-heti-tänne-nyt
Edit: Itse itselleni vastaten, rahat pitäisi palautua viimeistään 48 h:n kuluttua ja FastTech ei vastaa kurssimuutoksista, muuten sama summa.
Viimeksi muokannut Ramone; 08.06.15 kello 18:58.
Gift Certificate tulee ainakin välittömästi peruuttamisesta.
En olis tippejä tarvinnukkaan, paypal maksu ei toimi.
FTllä on joku häslinki paypal maksussa eli se ei ole edes valittavissa, kuulemma korjaantuu viikossa.
https://www.fasttech.com/products/2340301
Tuommonen laatikko saapui tänään ja valmiiksi kovassa oikosulussa. Tai sitten tuo niitten TO-220 runkonen nippeli on diodi ja akkumerkinnät on kaiverrettu väärinpäin, en tiedä vielä. VTC4 hitsas kivat jäljet plussakontaktiin mut ei ehtiny onneks tulemaan silmille.
Oli kyllä alunperinkin tarkotus laittaa tuo ylimääränen dna-20 tuonne mut ei nyt jumalauta voi olla tollasessa kunnossa uutena
Edit. Plussakontakilevyssä on joku ruuvinkanta liian pitkällä ja oli raapassu akun eristeen paskaks kyljestä, jatketaan tukiskelua... Laatikko toimii sähkösesti kuten pitääkin. Pitää vaan hioa ruuvista ylimääräset pois, voi vittu mitä paskaa![]()
Viimeksi muokannut Timohe; 16.06.15 kello 20:20.
En tiedä onko täällä ollu puhetta asiasta, mutta laitetaan nyt kuitenkin inffot tänne. Selvis nimittäin viikonlopun aikana, että akkuja voi nyt tilata Sweden Postilla FT:ltä lentoreittiä pitkin. Eli ei tarvitse sitä kahta kuukautta enää akkuja tuolta odotella.
13-25 päivää arvioi FT toimitusajaksi Sweden Postilla, kun taas sillä aikaisemmalla tavalla (registered surface mail) 45-60 päivää.
Meikäki teki tilauksen 8.6. saapi nähdä koska tulee suomenpuolelle taikka lähtee liikkeelle edes. vielä ei ole liikkunut.
Mitenkäs kun tuon yhden tuotteen kohdalla lukee ''Restocking'' -- vaikuttaako lähetyksen viiveeseen useallakin päivällä?
Tilaus piti sisällään:
-Kuron koiler wire jig settiä --> https://www.fasttech.com/products/0/10013849/2348800-kuro-koiler-wire-coiling-jig-tool-set
-Pyöritettävä vaasi drip tippi (rotatable)
-Lasi-teräs hybridi drip tip
-Orchid V4 tankkiin vaihto tankkiputkia (muovia, 7kpl ja eri värejä tietty)
-Kaiffarin pitkä lasiputki (sopii käsittääkseni orchidiinkin)
-2kpl orchid V4 vara piippuja
-V4 pohja osa (ajattelin tuohon porailla isommat ilmareiät
-2kpl muovitankkeja jotaka korvaa nuo metalliset osatkin
-Ja halvin mahdollinen stillare kopio dripperihttps://www.fasttech.com/products/0/...dable-dripping
kokeilu mielessä pakko ostaa, mihinkäs topikille kannattais laittaa jotain pikku revikkaa tosta stillaren kloonista jahka saapuu perille???
Tarkoitus ei ole v*ttuilla, mutta tilatkaa mieluummin jatkossa Suomi-kaupoista ne akut.
mistäkä syystä? Onko paskaa laatua ja mitä sattuu vai? Authentic samsunghan siinä luki mutta tarkottaako sekään nyt sitten yhtään mitään.. Hinta ero nyt ei niin huima ees ollut, mutta tilasin samalla muuta ja kun ne postit on ilmaiset.
Onko näissä suomi kaupoissa muuten nämä akut kappaleittain, ft:llä oli siis pari, 9,75$, ilman toimituskuluja, suomessa 12€ toimituskuluineen, niin miksi tilaisin erikseen eri paikasta kalliimmalla kun tilaan samalla muutakin? Ainakaan muuten kuin tukeakseni suomalaista yrittäjää, mutta on mulla niille muutamalle eurolle itelläkin käyttöä, ja niitä euroja kertyy hitosti, jos jokaisella ostoskerralla ihan vaan tuetaan sitä suomalaista yrittäjää. Siis jos tuote on kuitenkin sama?
Tulen jatkossa varmasti ostamaan akkuja suomestakin, mutta samalla nuita tulis tuoltakin kun muutakin tilaa, ja kun ei kiire ole. Niin jos näissä nyt ei hengevaaraa tosiaan ole?
No mun on ehkä parempi pysyä pois tästä ketjusta.
Mitä itse tarvitsen löytyy melkeen kaikki suomesta/suomalaisilta kauppiailta nopealla toimitusajallaTakuut/valitukset toimii jos tarvetta ilmenee ja hintakin rupee olemaan suomessa ihan kohtuullinen.
Itseasiassa ulkomailta tilaan sellaista mitä suomesta ei saa. Kiinasta ei oo tarvinnu reiluun kolmeen vuoteen tilata montaa kertaa![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Voipi olla, että kerkee muut kamat tulla, ja akut sitten miten sattuu tuuri kohilleen. Jos oon oikeen ymmärtäny, niin nuo akut ei tuu lentorahtina, vaan maa/laivarahtina![]()