Ja tuohon edelliseen kyllä niitä vahinkoja sattuu vanhoille konkareillekin mutta harvemmin vaan. ja asiallisuus on on aina hyvästä foorumilla ja foorumin ulkopuolellakin
Ja tuohon edelliseen kyllä niitä vahinkoja sattuu vanhoille konkareillekin mutta harvemmin vaan. ja asiallisuus on on aina hyvästä foorumilla ja foorumin ulkopuolellakin
Nonnih, nyt on eka setuppi tehty RSST:hen täälläkin. Helppoa oli, 0.32 + mesh ja koska vastaava mesh-setuppi samalla nesteellä on myös Onessa, niin vertaillahan niitä pitää. Tämän RSST:n ostin kirpparilta käytettynä loistokunnossa, mukana valmiina Killun kuriste ja ilmareikää porattu hieman. Loistavat höyryt tuolla tulee, mutta maku on kadoksissa. Mikä sinänsä on jännä, että tismalleen samanlainen setuppi on Onessa. Ok, tässä ehkä aavistuksen enemmän meshiä eli tiukempi pötkö, muttei kuitenkaan minkäänlaista wickausonkelmaa. Kysymys kuuluukin - mitä tein väärin?
edit. Työpäiväkäyttöön tätä ajattelin ja toinenkin korkkaamaton RSST tuolla odottelee. Joten sinänsä hienoinen pettymys, jos makua ei ala löytymään.
Itellä samankaltaiset ongelmat. RSST:sä tällä hetkellä 2mm vaijeri ja #400 meshiä sekä 0.25 kolme kieppiä. Muuten ei moitittavaa, mutta omakin One antaa paljon makoisammat höyryt.
Mulla jäi RSST mauttomuuden takia hyllyyn. Monenmoista jippoa kokeilin, ilman merkittävää apua. Nyt puhisee Fogger v4. Ja puhiseekin muuten hyvin.
___
Näprääjä, tippunut kalustokelkasta.
Auttakaa mikä voisi korvata Rsst sen plussa navan keskiruuvin menin sitten tiputtamaan lavuaariin mikä kävisin sen tilalle?![]()
no nyt tuli ensimmäisenä mieleen se mut en viitsisi purkaa sitä auki ja ajattelin kysyä onko mitään muuta mikä kävisi?
Helppo se on purkaa. Kannattaa laitta muovipussi hajulukon alle kun avaat, opittu kun on muutama nippeli pitänyt sieltä kaivaa...
Kannattaa se muutenkin tonkia pois sieltä tai se kerää kaiken sonnan ympärilleen ja kohta sulla on viemäri tukossa...
-M3 kokoinen pultti siihen kyllä muistaakseni meni ihan heittämällä tilalle, otat vaan pituudesta mitan.
eihätää homma hoitui ja rsst pöhisee jälleen russian 91% sekä smok catepillaria odotellessa :3
Modi telineitä >> http://www.e-savuke.com/vb/myydaan/2...telineita.html <<
KGO & Twist
Dodih, jos sitä iskis vaik vihdoin ekan postauksen tänne.
Oma homma tos viime viikon puolella käänty mekaanisii päin Nemmy kloonin myötä ja tän pyrex-mallisen ostin sen kaveriks. Nuubina tilasin mukaan kokeilumielessä tämmösiä kun eivät paljoa maksaneet:
$6.80 Replacement Wicks and Wires for Rebuildable Atomizer (50-Pack) 50-pack - 2.0ohm / w/plastic case at FastTech - Worldwide Free Shipping
Olivat kyllä sen verran lyhyitä et nappasin ton langan noista ja pistin pitempään silicanpätkään kiinni. Sain kyllä langat hehkumaan kuivana nätin tasaisesti ja kyllä siitä myös höyryä irtos vaikkakin aika niukasti. Porasin ilmareiän aavistuksen myös isommaks. Tuossa äsken sitte tyyppasin ottaa tuon tulpan (vai nänni, tutti?) irti ja heti irtos huomattavan paremmin höyryä. Haluisin kuitenkin mielellään pitää tuon tulpan kiinni jo ihan sen takia ettei pääsis vuotamaan kun olis tätä tarkotus mukanakin kanniskella. Mietin et oisko ideaa porata isompi ilmareikä tai toinen pieni reikä?
Pohdin kans jos kokeilis jossain vaiheessa vaijeri + ekowool setuppia tähän, kellään kokemuksia?
Huomenna Puffilta pitäs tulla kanthaalia 0.35mm:nä, 0.32mm mitä monet käyttää ilmeisesti (?) oli loppu ja tuo oli sen verta lähellä nii tilasin sitte sitä. Kokeillaan jos tuo jeesais kans, vai kandeisko olla eri kokosta..? Akku on tällä hetkellä siis 18350. 490 kokonen tulee varmaan hankittua, mutta ihan 650 kokosta pötkylää en tästä halaja.
PS. Löytyyköhän jostain joku simppeli opas näiden RBA-vehkeiden kanssa säätämiseen?
Viimeksi muokannut Luzmu; 30.06.14 kello 23:43.
Itellä on rsst:ssä käytössä 0.4langasta kääritty 3kierroksen setuppi ja hyvin hönkii höyryä. Ohmit taitaa olla 0.7 paikkeilla ja wickinä toimii vaijeri/mesh. Akun koko ei sinäänsä vaikuta höyrynmäärään kunhan vaan jaksat pikkusia vaihdella jatkuvasti
Ja se kikotin wickaa enempi ilman sitä tulppaa... ja ei kannata liikaa niitä ilmareikiä porailla ettei naku katoo kokonaan, useemmalla rsst:llä leikkineenä huomasin että tuo 1.5mm illarööri alkaa olemaan hiinä ja hiinä kärsiikö maku vaiko eikö
Ompas kirjotusvirheitä kännykällä näpyteltynä. Eihän se naku katoo ilman vaatteita mut maku saattaa kadota![]()
Samma här. Hyvä että pamppu menee tohon koloon ilman väkivaltaatäytyy tänään kaivella vielä se yleismittari esille ja lainata kaverin vamoa testilaitteeks ja ja. Kaikki!
![]()
Ensitesti vamo v5 nokassa näyttää 0.6 ohmeloista, uutta mittausta sitten useiden tuntien päästä kotosalla![]()