Olen tilaamassa juuri tuolta, mutta en onnistu saamaan alennusta 3:sta pullosta? Tuon alekoodin alennus näkyy kuitenkin. Kokeilin ilman koodia ja koodin kanssa niin silti 3 pulloa maksaa 3 pullon verranhmph
Kuten täälläkin useasti taittu mainita, niin alennus EI näy tuoterivillä vaan yhteenvedossa.
Ja sielläkin vain yhdellä rivillä (jos käyttää useampia aleja niin järjestelmä niputtaa ne kaik yhteen).
Tällä hetkellä kuitenkin koodikorjausfestit menossa ja yhteenvedossa ei alennus näy.
Järjestelmä sen kuitenkin tarjoaa niin pulloista, koodeista kuin pisteistäkin (ota alekoodi pois ja laske vaikka).
www.eCigWizard.com - EN / FI / DE | www.vapelab.com | VapeShop | FB & Twitter | ASPA Suomeksi : cs@ecigwizard.com
Kappas, katsoin hintaa verojen jälkeen enkä ennen..
e. Olen selannut jonkin verran tätä ketjua ja olen silti vähän pihalla. Tilasin nyt ton alotuspakkauksen ja noita wizmix-nesteitä. Mutta käykö kaikki nesteet tuohon starter bundleen? Ja mitä osia toi sisältää, että jatkossa voin tilata varaosia valmiiksi siihen?
Viimeksi muokannut hengari; 25.10.13 kello 11:44.
musta ainaki tuntuu että welholla ei nykyään mee kovin hyvin![]()
Provari mini V2.5, iStick
KFL+, Hdripper, aqua, ithaka
Tämä varasto ongelma ei kyllä ole vain velholla, vaan saman oon huomannut monen kaupan kanssa... Esim toi pt-akku on loppu nikotiiniton.fi, ecigwizard, puff.fi, e-smoke, finnvape ainakin... Tiedä sitten mistä johtuu
Mutta vähän menee hermot näitten nesteittenkin kanssa kun ei mitään oo varastossa. Sitten jos on edes vaikka 24mg vaihtoehtoa, niin ei tietenkään oo pohjaa millä laimentaa sitä -.-
Juuh elikkä tilaus tehty 18/10/13, eikä vieläkään näy. Kaunkohan tässä pitäs ootella että vois alkaa kyseleen velholta?
Spoileri!
Viimeksi muokannut Naamapeikko; 31.10.13 kello 15:44. Syy: Muokkasin piiloon, että ei suotta jää valheellista infoa näkyviin.
Yako varmaan selventää asian![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Neste ku neste menee laitteen ku laitteen kanssa.. Jotkin VG painoitteisimmat nesteet saattavat 'junnata' joidenkin laitteiden kanssa, mutta järjestäen pelittää.
Tämä käytiin läpi jo puhelimitseHienosti täällä menee.
Normaalisti paketit liikahtavat EU alueella ~5 arkipäivässä perille. Joskus tässä saattaa mennä jopa kymmenisen arkipäivää.
Jos toimitus kestää enemmän kuin kymmenen arkipäivää on jossain isompi tukos - Tulli / Posti ja näihin meillä ei ikävä kyllä ole minkään sortin vaikutusvaltaa.
Jos paketti ei ole saapunut 25 arkipäivässä lähetyksestä niin sitten uudemman kerran yhteyttä tähän suuntaan.
En tiedä kuinka tämän sanoisi kauniisti mut nyt jätkät ihan oikeasti.....?
Ööö en kyllä tuolleen ole kenellekkään kahden vuoden aikana sanonut. Jos paketti ei löydä perille 25arkipäivässä (HUOM! ARKIPÄIVÄSSÄ eli MA-PE = 5 arkipäivää)
niin vaihtoehtoisesti uudelleenlähetys (sen mukaan mitä varastot antaa periksi) tai rahojen palautus/wizpisteet.
Ei ole... Posti mokaa ja kauppias kärsii tuon - ei koskaan asiakas.
www.eCigWizard.com - EN / FI / DE | www.vapelab.com | VapeShop | FB & Twitter | ASPA Suomeksi : cs@ecigwizard.com
Ei tähän ketjuun kuulu mut pistää paypaliin disputea kehiin jos kamat hukassa eivätkä lähetä uudelleen. Tämäkin Jorin viesti löytyy melkeen joka sivulta tätä ketjua.
Voiko olla vaikeeta pikkasen selata ketjua ennenkuin kyselee samoja saatanan asioita![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Niin mun viesti oli ehkä vähän huonosti muotoiltu, mutta tarkoitus oli lähinnä kyseenalaistaa GChromen tarinaa, koska tuntui eriskummalliselta.
Ja kuten todettiin, ei pidä paikkaansa
![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Ja tästä prosessista voin kokemuksella sanoa, että PP ei aloita toimenpiteitä minkään viikon jälkeen. Hekin pyytävät odottamaan yleensä tuon kuukauden/olemaan yhteydessä kauppiaaseen ensin.
Ja sitten on se, että noissa on (dispute) vastausaika muistaakseni parisen viikkoa (jonka PP antaa kauppiaalle selvitystä varten). Tänä aikana kaupan normaali rekla/prosessointi kyseisen tilauksen kohdilta on jäissä kunnes PP on päätöksensä tehnyt. Eli aina voi halutessaan pitkittää tuota vielä kuukaudella (jos siis disputea mielestään tarvitsee).
Kiinalaisten kanssa dispute toimii melkein parhaiten.. Mutta ETA alueella ei kyllä tule montaa kauppaa vastaan, jonka kanssa tuota olisi joku tarvinnut (vapemesh nyt ensimmäisenä tulee mieleen)..
"Civil disobedience becomes a sacred duty when the state becomes lawless and corrupt" ~Gandhi~
.
Viimeksi muokannut Ransu; 31.10.13 kello 22:09.