Porasin capin ilmareiän 1, 5mm ja imuvastus tuli tosi löysäksi mutta höyryä tulee vallan valtavasti että meinas yrjö tulla !!
Ongelmaksi vaan tuli että nuo wick langat ei nyt wickaa tarpeeksi ja kuivaksi menee, on tämä säätämistä![]()
Porasin capin ilmareiän 1, 5mm ja imuvastus tuli tosi löysäksi mutta höyryä tulee vallan valtavasti että meinas yrjö tulla !!
Ongelmaksi vaan tuli että nuo wick langat ei nyt wickaa tarpeeksi ja kuivaksi menee, on tämä säätämistä![]()
Defua mukailen, silloin on setuppi kohdallaan kun kuuluu tasainen suhina. Ei pauku eikä räisky!
Modi telineitä >> http://www.e-savuke.com/vb/myydaan/2...telineita.html <<
^Harvinaista herkkua...![]()
Mä jätän xinot tohon sulle vaijerin pätkän kiinni?
Koska mesh.![]()
Do or do not, there is no Barole.
tuo meshi kyllä pistää koko harrastuksen ihan uusiksi. Eri nesteet tai sitten 0 mg lantringit oltava noille.
Eikös siihen auta suurempi ilmareikä. Agasta ainakin maku parani mutta niksatuntuma väheni ku poras vähä hatun reikää suuremmaksi. Vakireiällä en saanu hyviä höyryjä ensinkään (liian väkevää).
Just aattelin laitella 18mg Frankenvapea H-Attyyn.... tuleekohan noutaja![]()
Onko tätä edes teoriassa mahdollisuus setupoida 0.20mm twisted langalla? Hotspottia pukkaa..![]()
Huomasin yhen jutun.. Kun tuolla pohjassa missä on se 510 liitin, niin se plussa posti on siinä kiinni semmosen muovin varassa, niin se muovi ei mulla kestäny kauaa. Se hajos, luulin jo menettäneeni RSST:n, mutta sain nopeen fixauksen siihen. Otin kartosta sellaisen kumisuojan mikä siel päässä on, ei se läpinäkyvä vaan se valkoinen. Leikkailin sitä sopivaks, otin irti sen metallisen ala osan, ja laitoin sen siihen reiän kohdalle, ja upotin hieman sitä siihen reikään. Sitten laitoin koko paskan kasaan ja ruuvasin kiinni tuon plussa postin, ja onnekseni, se toimi. No saa nähä kuin kauan, varmaan siihen asti kun ekan kerran tiputan. Mutta toimiipahan hetken.
Nyt pelittää tyydyttävästi,mutta kyllä se kestikin.
-ilmareikää suurennettu
-prikat - ja + posteihin
-2mm vaijeri
-0,32 A1 kanthaalia 3-kiekkaa
Tällä paketilla löytyi ratkaisu yliwickaus ja hotspot ongelmaan
Modit:Nemesis Kalafan#727 /Nemesis mixed shined#6557/Swan 18490 messinki/Owl 18490ss CVII / VJ Ambassadeur 18490/ Diablo Reaver x 2 /G-tube rst 18490/18650#121 / IPV 2 box / Diablo Fulgoris/ Kanger-subox mini / Centurio
-
Hybridit: MISTer fullkit / Diablo Hybrid #666 / MISTer v.2 / Diablo One #0044
-
Atot: H-Atty x3 vakio,LD ja dc/Somnium Novum/EA Nebula#0071/Synthesis ms/Kayfun Lite+/Diablo Ro'kenhronteys fk/Veritas/RSST/Aspire Atlantis/DOME RBA by Atmomixani #0197 / Griffin 22
Onko teillä akkuporaa?
Itse käytän ,20 lankaa akkuporalla kierteytettynä.
Silmukkapäästä poran istukkaan kiinni, ja snurraus ..ja kas siisti twisted coilinaru
Huomasin että ei kande töhöttää ennen snurrausta, vasta sen jäkeen.
Ja snurraus kannattaa tehdä kohtuulisen tiukka, sillai se jää Meshin pintaan ikäänkuin varpailleen.
Kun pudottaa coilin paikalleen, ei sitä kande/tarvi kovin tiukkaan vetää Meshiä vasten, lämpee se muutenkin.
Tämmönenkin nakkitumppu saa coilit tostavain onnistumaan, yksinkertaset tuotti aina tuskaa, mutta akkuporaTwistedcoili pelittää heti ja aina.
Ajan tollasella coililla kaikissa atoissani (RSST, AGA-T, AGA-T2 ja Diablossa), ja elämä hymyilee![]()
Viikon jälkeen höyryteltynä hyvä laitos. Ainoa miinus tuo tiukka imuvastus, mikä varmaannin korjaantuis sillä ilmareiän suurentamisella. Tarttis joko hankkia välineet sen suurentamiseen, tai sitten suurennuttaa se jollakin.
Noniin, RSST:n eka toimiva setuppi rakenneltu! Pieni hotspotti kävi vittuilemassa, mutta sain korjattua asian. Imuvastus kohtuullisen tiukka ja pitänee harkita ilmareijät suurentamista. Maku erittäin hyvä ja mentholista löytyi aivan uusia ulottuvuuksiaMutta mutta, tuntuu että höyryä ei tule lähellekään niin paljoa kuin pitäisi. Missähän piilee vika? Käytössä siis 2mm vaijeri, #400 mesh ja 0.28 Kanthal. Vamon nokassa laite näyttää vastukseksi 0.9ohm, akut täynnä ja akkuputkena pirkka Nemesis.