Täh? Se on iha normaali nelikulmanen suikale mutta vinoon leikattuna niin että ne langat menee x sen sijaa että olis #.
Täh? Se on iha normaali nelikulmanen suikale mutta vinoon leikattuna niin että ne langat menee x sen sijaa että olis #.
REVIEW OF THE FOGGATTI TYPE 22 REPAIRABLE ATOMISER FOR ELECTRONIC CIGARETTES - YouTube
Tuosta alkaa scottin video miten tehdään u-wick.
Ihanko purit vai vain avasit? Itse huomannut että nappi, molemmin puolin lukitusrengasta, kerää helpoiten likaa taskussa. Ei mikään yllätys tietenkään, mutta se omassa napissa ei vaadi kuin aivan pikku murun jompaan kumpaan rakoon ja jo on onkelmia. Toki jos osiksi purit niin tuskimpa tästä on kyse.
Kun nuista nurinperinkierteistä oli puhetta niin itse en ole oikein sujut tuon lukitusrenkaan kanssa, pyörii oikein mutta eihän se loogiselta tunnutoisaalta pelkään että kun tässä alkanut töissä pikku hiljaa tottumaan kiertämään heti oikein kohteen takaa vasurilla seläntakana mahallaan maaten niin jos tähän tottuu onko pian ongelmia muiden kanssa
![]()
jarif. ei saa heti suutahtaa.. meikä ekaa kertaa ikinä otin mesh palaa käteen niin en todellakaan tiedä mitään. videoita löytyy joo.. mut hapetettu, hapettamaton yms.. kysyin vain et miten tähän ku kuitenki meshi vastaa tohon runkoon molemmista päistä yms..heti kiutataan toitta
Kauppiaan kaveri: https://www.bitwell.biz
Lähetetty minun Apple läppäristä ilman mitään vitun tupakkia.
Aivan.. oletin tota pistettä sellaiseksi haistappa nyt vittu nuiden kysymysten kanssa ilmaisuksi =D hehe
Misterin hapettamiseen ei ole näkemystä, kun ei mulla sellaista ole ollut. Toholla varmaan niin hyvin kuin pystyy coilin kohdalta, ja loput tuurilla.
Kauppiaan kaveri: https://www.bitwell.biz
Lähetetty minun Apple läppäristä ilman mitään vitun tupakkia.
Aika rankasti siinä tohon kanssa luulemma pelataan, kun se muotokin pitäisi sillä fiksata. Sulattaa meshi kasaan![]()
Kauppiaan kaveri: https://www.bitwell.biz
Lähetetty minun Apple läppäristä ilman mitään vitun tupakkia.
hmmmmm.. sain meshin tehtyä #200;sta ja sain kun sainkin pitkän värkkäyksen jälkeen kaikki kolme kieppiä hehkuun tasa punaisina kun nappia paino. nyt lemppari neste sisällä ja hmm.. maistuu aika kitkerältä.. aika palanut maku vaikka ohmit sain 1.0 omh.. kai mä jotenki tein tuon väärin.. VITTU! pitää kokeilla sitten smocktechin rsst;ssä jos sen ostan ekaksi mesh vermeeksi. =(
höyryä kylllä leipoo aika hemmetisti mut maku todella huono verrattuna 3x silicaan.. joku meni väärin mut mikä
Mä tein ensimmäisen mesh- setupin tohon #200 meshistä ja hapettamattoman. Kyllä siitä hotspotit sai pois, mutta ne päät eivät pysyneet kunnolla urissa. Seuraavan tein #300 meshistä ja tohotin ensin levynä kauttaaltaan tuon mesh palasen ja sen jälkeen rullaus + tohotus muotoon. Sitten pätkäsy sopivan mittaseks (n.2cm -2,5cm) ja lisää muotoon tohotusta. Muotoilin tuon sopivaksi ja kiristin Uun päät .32 kanthalilla oikeaan muotoon ja lämmitin meshin vielä kunnolla. Tämän operaation jälkeen mesh sujahti heittämällä paikalleen. Oli mukava tohotella tuota, kun oli tuo mesh kanthalin pätkän päässä kiinni. Ohkasemmat/ huonolaatusemmat kanthalit voi vaan palaa poikki tohotellessa, mut tuo vahvuus ainakin kesti hyvin.
Kun kiristät setupin paikelleen, niin pistä kanthalit ruuvien alle niin, että ne kiristyy.
^^ Älä luovuta sen mesh setupin kanssa. Maku on ihan loistava kun saat sen rokkaamaan ja päihittää silican mennen tullen.
Se ei riitä että lenkit hehkuu tasaisesti, kaikkien pitää olla myös hyvin meshissä kiinni joka kohdasta.
RSST:llä et tuu saamaan välttämättä niin paljon makua kuin MISTeristä, koska siinä on paaaljon isompi kammio.
Tosin hatunnoston arvoinen suoritus jos ekan toimivan mesh setupin täräyttää MISTeriin, joka on siis suunniteltu kuitenkin silicalaitteeksi.![]()
jaa tais vika löytyäkki... kaikki meshin ympärillä hehkuu just eikä melkein mut kanthalin pätkä meshiltä tolppaan hehkuu kans ilmasa roikkuen enkä sitä nyt saanut/jaksanut saada pois hehkumasta niin revin koko paskan helvettiin.. pitää opetella eka sen rsst;n kans niin onnistuu ehkä helpommin.. eikai tässä menny ku 1.5h ku piti 2 kertaa tehdä uusiks -_-
Prkl olis pitäny päivittää tää sivu ennenkö pistin ton vikan viestin ja revin meshin pois.. =( nyt ku jalippoki heräs talviunilta niin olisin saanu pika neuvoja buääh *itku*
Hotspottia taitais sit olla. Kieltämättä siinä mielessä huono vehje meshiharjoitteluun, ettei näe mitä siinä coilissa tapahtuu. Kannattaa nyt vielä ottaa auki, ja vähän tutkiskella coilia. Tulita vaikka märkänä, ja katso mistä kohdasta alkaa hehkua ensin. Todennäköisesti coili on liian löysällä (ainakin) siitä kohtaa, joten kiristystä ja uusi yritys. Harvemmin näitä saa heti ekalla yrityksellä toimimaan täydellisesti, ja monesti ei ole kuin pienestä kiinni.
oisko jalipolla heittää vinkkiä ekaksi mesh vermeeksi mistä oikeasti hyvä lähteä liikkeelle.. somniumia meinasin aluksi mutta ei se oikein säväytä meikäläistä.