Sori kun sotkin peliketjun mut oli ainakin PS3 mainittu :P Ei auttanu mokkulan laitto oletusyhteydeks, silti yrittää tonne AirStationiin. Vittu antaa olla kun en näistä enemmän tajua, johan täs on viikko yritetty. (saa siirtää Rage-ketjuun)
Ja ton viikon vanhan GT5 Academy Edition -pelin voisin myydä tai vaihtaa johonkin GTA -tyyliseen peliin. (20€ ja PS3, ei koodia käytetty)
league of legends peli seuraa? yv jos löytyy
http://www.youtube.com/user/MrArdanay?feature=mhee letkeet vapottelu videot.
Kohta 400h bäfää mätetty ja yhä on hyvä fiilis tästä pelistä. Onhan tuo hieman tökkivä toisinaan, mutta kyllä siitä silti irti saa sen hauskuuden. Pleikalle kertynyt kasa pelejä, joita ei enää jaksa pelata...onneks ne saa suhteellisen helposti myytyä. Katselen just kasaa kirjekuoria, jotka pitäisi postittaa kun töistä pääsee. Mielenkiinnolla odottelen, mitä tuo PS4 tuo tullessaan...
Vape since 30/05/2011
Westcoast Vape Squad still rollin'
Mä katsoin eilen (siis tän päivän puolella) yhdeltä yöllä alkaneen parituntisen PS4-julkistamistilaisuuden. Oli vaan pakko.Takaan ja alleviivaan että tilaan tuonkin konsolin kunhan saavat sen meille myyntiin. Miten mediassa on ollut puhetta että PS3-pelit eivät toimisi tuolla uudella pleikalla? Mielestäni juurikin sanoivat julkkarissa että pyrkivät saamaan kaikkien aiempien versioiden pelit toimimaan tuossa uudessa myllyssä.. tai sit ymmärsin jotain totaalisen väärin.
smokey1 (Banned)
"Miten täältä erotaan?"
Vape since 30/05/2011
Westcoast Vape Squad still rollin'
zelda.jpg
Tällaista tänään. Aloitin tässä pientä projektia eli muutamat klassikot läpi nuoruusvuosilta. Super Metroid tuli tahkottua kesällä, nyt ois hyvä hetki tempasta Zelda ja sitten perään Wii:ltä Twilight Princess.
"Civil disobedience becomes a sacred duty when the state becomes lawless and corrupt" ~Gandhi~
Eipä pahemmin ole konsoleita tullut haalittua, nyt on NES, PS3 ja Wii, ja Wiille sit on noita klassikoita. Tosin nytkin meen ihan Emu+ROM periaatteella, kun saa save statet ja voi rauhas koneelta pelailla ilman että joutuu lyömään telkkua tulille.
Hankinta listalla olisi vielä SNES, N65 ja joskus sitten Wii.
Hankintalistalla olevat pelit :
GBA/GBC
Spoileri!
NES
Spoileri!
SNES (konsolin lisäksi)
Spoileri!
N64 (konsolin lisäksi)
Spoileri!
Cube
Spoileri!
Wii (konsolin lisäksi)
Spoileri!
Pitäisi ottaa selkoa SNES/N64 region lukituksesta (onko sellainen) / sen poistosta.. Nindendo on jo aluevapaa
Ja joskus kun jaksais ni Raspberry Pi EMU boxin vois rakentaa.
"Civil disobedience becomes a sacred duty when the state becomes lawless and corrupt" ~Gandhi~
Koko pienen ikäni on tullu pelattuu vähän kaikkea, pelejä ja tyttöjä.
Konsoleita löytyy vanhasta kunnon nintoorista lähtien melkee jokaine.
Wowia on täs lähivuodet tullu kiskottuu vaihtelevalla kiinnostuksella (uld world 500, 3v3 2600) ja vieläkin sillotällö jaksaa
About viikon myös loliin nyt tutustunu, eune servul saa addaa Pikkupylly![]()
World of tanks.
Silloin tällöin X360, sillä Forzaa ja tietenkin GTA:ta.
Tuskin paljon mitään uutta tietokone/HC -pelaajan näkökulmasta ainakaan. Jo vuosiakausia vanhat pelit hyötyisivät(olisivat hyötyneet) suuremmasta keskusmuistista kuin mitä tuossa _tulee_ olemaan. Tietty jos siinä on vähintään 500Mt/s nopeusluokan SSD-kovo niin sitten floppi ei ole niin iso.
Isoin hyötyhän on tietty tulevista konsoleista vain se että nykyaikaisista tietsikoista saadaan kaikki irti![]()
Viimeksi muokannut 4.0v; 14.03.13 kello 00:17.
En ole varmaan pelannut kuukausiin mitään, nyt koetin 2. kerralla aloittaa skyrimin ja kyllähän koukkuun tartuinModit on hiottu toimiviksi, peli ei ole kaatunut kertaakaan mikä on sen enginelle ennennäkemätöntä 20h aikana ja on muutenkin miellyttävä peli. Olen vasta pelannut varmaan jotain 20-30% mutta silti aion pelata tulevaisuudessa uuden tietokoneen kanssa uudestaan läpi.
Olisin kyllä muuten repinyt hiukset päästä jos en olisi muistanut laittaa asetuksiin uGridsToLoad=7, muutenhan twiikkailu on miellyttävän vähäistä verrattuna vaikka oblivion/fallout 3:een.
On tää sähkörööki huono juttu pelaajan näkökulmasta, ennen tuli tehtyä se suositusten mukainen (tupakka)tauko mutta nyt voi istua vaan perseellään![]()
Ja roskapussi ei kulje itsestään roskikseen... Postit on välillä pari kolme päivää laatikossa....
Tuli pitkästä aikaa pelattua ps3 kun löysin alelaarista mafia2 pelin ja olihan hyvä peli.
Pelkkiä kaupungin katuja oli mukava kruisailla ja katsella maisemia,musiikitkin oli just eikä melkein.
Pelattavaakin riitti mukavasti.
Olisiko suositusta vastaavasta pelistä,tarkoitan lähinnä tuota vaihtelevuutta,pelkät kujanjuoksu räiskinnät ei oikeen nappaa.