Ärrimurri, nyt ahistaa, kun jätin tämän ostamatta.
Syytän fiksaatiotani siisteihin linjoihin, toi slantti päätycäppi vain ON hirveä!
Ärrimurri, nyt ahistaa, kun jätin tämän ostamatta.
Syytän fiksaatiotani siisteihin linjoihin, toi slantti päätycäppi vain ON hirveä!
KGO & Twist
Aika monikin on nähtävästi kertonut koska tämä on uusimmassa softa päivityksessä.
Tuohon hintaan jos saa koko paketin niin lähtee samantien toinen tilaukseen, kiitos.
(Ottaen huomioon että hankinta listallani on 18350 tuubi, ja jo se on sen +-10 egee..)
BargainVapourilta Irkuista saa normi paketin 64,99eur.
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
Kappas, tullut tähän jytkympi 3200 mAhin Virallinen Akku Sanyolta.
Hitto, kun saisi noita highendsmoken kittejä lähempää.
KGO & Twist
Laitoin club peleonista tän evikkelikikkelin full plus lyhyt putki tilaukseen. Jos toi on hyvä niin sit täytyy myöhemmin harkita kunnon putkea kuvioihin.
Jaa tämä tehdään tuolla ohjelmalla noinkin helposti.
Kätevää...
Ajattelin ensin että onpas hankalasti toteutettu juttu kun en osaa.
Ilotulituksesta (auto fire) sellainen negatiivinen puoli ettei se katkaise sitä tulitusta vaikka mitä painelet, vaan
tulittaa koko määrittelemäsi ajan.
Saisi lopettaa sen kun painaa tuota nappia esim. kerran uudelleen...
Ehkä sitten seuraavassa versiossa...
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
Vois tuo "käyrän" tekeminen olla näppärämpää sellaisella equalisaattorityylisellä jutulla.
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
Juurikin noin. Tämän hetkinen käyttöliittymä vaikuttaa vähän beta versiolta, toimii mutta ei ole kovin käyttäjäystävällinen.
Tuo pylväsdiagrammi jonka ohjelma piirtää, siinähän voisi olla tartuntakohta jokaisen pylvään yläreunassa ja oikeassa reunassa. Niitä liikuttelemalla "käyrän" voisi muotoilla mukavasti. Ja lisäksi voisi olla "free-hand" mode, voisi sutaista hiirellä vapaamuotoisen käyrän josta ohjelma sitten jakaisi tasot ja kestot palkeiksi.
Ei muuta kuin rakentavia kehitysideoita tehtaalle, kenellä sinne on yhteys ja minkälainen?![]()
Siinähän se yhteys on heti MVR:n etusivulla
No joo, en tiedä kuinka hyvin ottavat palautteen siitä vastaan mutta voishan sitäkin kokeilla.
Vertaan vielä Vamoon tätä. Vamolla teho tuntuu suuremmalta kuin eVicillä. Teho sama. Johtuuko pulssi/tasa virrasta vai mistä?
Epäilen myös että kontaksi voisi olla huono eVicissä kun pitää vetää Kangerin T3:n napaa aina vähän alaspäin päin että yhteys syntyy.
Ettiskelin sopivaa prikkaa mutta ei löytyny niin pientä omista kokoelmista.
Tuo taitaa kyllä johtua sun evic:stäs tai enempikin siitä clearosta, koska mulla T3 pelasi ihan helv. hyvin evicissä, kunnes tuhosin clearon omilla viritelmillä.
on kyllä paras clearo mitä olen kokeillut, ei häviä mielestäni juuri pätkääkään dct/karto yhdistelmälle.
bottom coil clearot on kyllä tätä päivää ja jotkut long wick CE clearot on niin last summer scheisseä.
<<--- nakkaa hot spices nesteet dct tankista viemäriin ja iskee tilalle fresh baza+dnb sekoituksen. nom nom nom.
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
No perhana soikoon!! Pitääks se nyt tilata uus tommonen :-\
ja suomesta efest/panasonic 3400mAh suht edullisesti..
http://www.akkula.fi/epages/vilkas02...kut_ja_laturit
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
en nyt oikein ymmärrä tuota ohjelmaa että miksi
nuo ohmi vastus alueet saa säädettyä vain MVR VV muttei MVR VW, tai sitten mun
ohjelmistoni/evic bugaa..
muutoinkin, ainakin minulla.. niin tuota tehon anto taulukkoa määrittelee se,minkä vastuksinen pesä laitteessa
on ollut kiinni kun eVic kytketään kiinni tietokoneeseen.
Kun max tehot on 2.9ohmisella 5.0V/8.6w (evic:n mukaan) evic:ssä, sitä kytkiessä tietokoneeseen, niin et voi määrittää tohon
taulukkoon yli 8.6w syöttöä, ja se muuttaa taulukossa olevat arvot max 8.6w jos rupee muuttelemaan niitä,
kun taas 2.2ohm vastuksen kera voi laittaa sen max 11w "alkupoltot" ja sen jälkeen se asetus
on mille tahansa ohmiselle MVR VW tilassa, ainakin eVic:n mukaan kun rupeat höyryttelemään MVR VW tilassa..
eVic Series No 212141578 + Boge LR/SR
Tää oli pakko tilata vaikka olikin jo kolmas moditilaus kuukauden sisällä