Kokeilet mikä toimii sulla ja riippuu aika paljon nesteestä mitä käytätAlkuperäinen postaaja khrone
. Alle ohmin setuppi on jo aika rankkaa akuille ja vähentää niiden ikää puhumattakaan akun kestosta.
Kokeilet mikä toimii sulla ja riippuu aika paljon nesteestä mitä käytätAlkuperäinen postaaja khrone
. Alle ohmin setuppi on jo aika rankkaa akuille ja vähentää niiden ikää puhumattakaan akun kestosta.
[url=http://www.e-savuke.com/laskuri/][/url
http://www.puff.fi/vastuslanka-cuni-...in-p-1099.html
Tuolla langalla saa pienen ohmin setuppeja tehtyä helposti. Omasta mielestä parasta kun pelkällä akkujännitteellä taistelee.
Riippuu aika vahvasti nesteestä ja hieman mieltymyksestä.
Mulla oli tosta puffin Cu-Ni langasta väännetyt 1.2ohmin coilit oddyssa ja Nautiluksessa(saa muuten vetää aika monta kieppiä jo tohonkin--ahdasta)
Omaan makuun oli mekaanisilla ja akkujänitteellä liian kiukkunen, nesteet (Captain Jack ja FV BC Cigar) menetti makunsa.
Nytten tein 1.7ohmiset .22 kanthalista ja mielestäni paljon parempi, hyöryäkin tulee enemmän ja pehmeämmin.
Jotenkin tuntui että karstaa nopeasti tuon käämin kun on monta kierrosta ja paljon tehoa.
Mutta nämä on varmaan osittain maku asioita ja henkimaailman juttuja mikä toimii milloinkin.
Harjotusta lisää vaan![]()
iStick TC60 - iStick 30w - eVic VT - 2xVTC Mini - Pico - AiO - Releaux 2/3 - Alien
SubtankMinix2 - Maganusx2 - Scylla - Engine - Merlin - Engine nano
...olen aina IFK !
Aikalailla samat lainalaisuudet näissä pätee kuin mesheillä joilla ajellaa helposti siellä 1.2ohm ja alle, eikä siltikään vielä polta makuja. Tottakai tämä on hyvin riippuvainen nesteestäkin, mutta pääasiallisesti musta noi nesteet usein hyvin kestää. Nestesyöttöä ruuvaamalla ei pääse silica käymään liian kuivanakaan.
Se kyllä näissä silica-atoissa on ero, että isommillakin ohmeilla ja akkujännitteellä saa tosi kivat höyryt, että tuonne aivan mataliin ei itseasiassa varsinaista tarvetta ole (okei, puhun itseäni pussiin). Tää on niin raa'asti makuasia, että vaikea sanoa juuta eikä jaata ellei itse kokeile.
Ite hurahdin näissä kreikkalaisissa atoissa alle ohmin setuppeihin
Jumaleissön et toimii ja käytän suurimmax osaks hetelmäliemiä ja kaikki kestää noi watit
Vaatii säädettävän nestesyötön![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Just meinasin kehua että eikö se jassokin ajele dualcoililla 0.8ohm odya, mutta jasso onki tuollaane supermies![]()
Alkuperäinen postaaja defuncta
Ja puhtaasti silicamies
Minä en katiskoita rakentele enää![]()
höyryä 17.1.2012 alkaen.
Joo täytyy testailla kuhan nauti saapuu. Otin kans tuota cuni lankaa et jos haluaaki pienempii ohmei tehhä ja sit kans samalla tota 0.2 kanthalia. Onneks on vamo jolla saa katottua paljo irtos värkkäyksestä. Alkaa noi boget olee aika kuraa ku jokatoine vuotaa nesteet pihalle.
Sinne on jäänyt tippa pari nestettä ilmakanavaan ja kurluttelee. Menee ajan kanssa ohi.
Onkos näillä kanthaleissa tai silicoissa paljon laatueroja, jos vaikka ebaysta tilaisi? Olis aika halpaa..
Esim. http://viewitem.eim.ebay.fi/50-Meter...184163341/item
Onko samaa tavaraa mitä suomalaiset kaupat myy?
Kaiketi samaa tavaraa.. ota suoraan tuon myyjän kotisivuilta, tuolta tullut muutaman kerran tilattua ja n.4 päivässä on tavara tullut
http://www.zivipf.com/epages/6386229...ectID=30668507
Tilaa tuolta-- www.zivipf.com
Sama kauppa ja tuli alle viikossa.
E: ..ja vakio, Maki ehti ensin![]()
iStick TC60 - iStick 30w - eVic VT - 2xVTC Mini - Pico - AiO - Releaux 2/3 - Alien
SubtankMinix2 - Maganusx2 - Scylla - Engine - Merlin - Engine nano
...olen aina IFK !
Tattista!![]()
Mua kiinnostais kans. 0.25 kanthalilla, 2.5 silicalla ja 0.3 hopealangalla oon saanu yleensä 2.8ohm, kanthal tuplana 0,9 ohm..
Tuossa defuncta videossa oli maininta noista kanthaaleista lainaus videosta: Setuppia varten käytetty videolla 3mm silicaa, 0.25mm kanthalia (~5cm pätkä) sekä hopealankaa x määrä.
0.2mm kanthalilla tehden 3,5cm pätkä antaa noin 1.5ohm, kun 5cm pätkä 0.25mm kanthalia noin 1.2-1.4ohm. Silicaksi käy 2-3mm vahvuus.
Onko VV vaiko akkuputki?
Jos VV - .2 kanthal
Jos akkuputki - .25 tai .3
KGO & Twist