Siis egohan ja 510 on eri kierre. Kumpi tohon on nyt parempi?
Siis egohan ja 510 on eri kierre. Kumpi tohon on nyt parempi?
510 on se liitin, mihin karto ruuvataan kiinni ja Ego-kierteet nimensä mukaisesti liittimen ympärillä.
KGO & Twist
Kanger T2 ja T3 ei käy Vamoon ilman adapteria. Vamon "kaivo" sopii 14mm helmoille (Stardust, CE4 Replaceable yms), Kangerit on halkaisijaltaan 15mm. Ellei uusissa Vamoissa nyt sitten ole isompi kaivo.
Tosiaan eGo-kierre on se ulompi helmakierre (T2, T3), 510 on sisempi (Vivi Nova, carto, jne). Vamossa on molemmat, T2:ssa ja T3:ssa pelkkä eGo-kierre.
___
Näprääjä, tippunut kalustokelkasta.
No onpa nyt se adapterikin jos ei satu joku menemään.
Pituus hieman kasvaa vaan entisestään ^-^..no muutamisen milli vaan jos helmakierrettä käyttää.
Töttöröö ilmoittaudun uutena vanhana vapottaja foorumille ongelmien keraVamo nyt tuli eilen ja saa pian vuoden vanhoista egon tikuista kovemmat hatsit. Olen kokeillut voltteja täysillä ja watteja samoin, en huomaa eroa missään sitten 5w tai 3.5v jälkeen. Vamossa on se parempi pohjajuosi. Uusi kartokin oli 2.2ohm boge xl. akkuna trustfiren 18650 jonkin verran käytetty ennestään. Oikeat watit on päällä Vamossa.
Kaverin Vamo olevinaan kyllä toimi paremmin muutama päivä ennen samoilla akuilla. Jotenkin nyt tuttuu et vikaa on joko vehkees tai käyttäjäs?
Hankippa imr akut niin pitäisi potkua alkaa löytymään. AW mielummin mutta Efestikin käy!! Ei noilla trustfiren akuilla oikein tee mitään ainakaan Vamossa!! Lavassakin sama homma.....voi kyllä toimia mutta voimaa ei ole oikein mitään!!
http://www.esmoke.fi/category/6/akut
tai vaikkapa tuolta ...onhan noita suomalaisia kauppoja nykyään paljon...
http://suomeksi.arizona.mycashflow.f...kut-ja-laturit
18350 alacappi ongelma ratkaistu tuossa 2-laatuisessa vamossa. Tsekkailin vähän varaosa laatikkoa kun silmiin osui "kaalimadon" (en muista enää mikä tuon modin oikea nimi on, se sellainen muovinen rimpula johon sain stäkättyä 2 18350 akkua) alakorkki. Hieman puukkoa, vamon orkkis jousi ja neonvihreä alacappi vamossa on tosiasiaTodella RUMA mutta TOIMIVA ratkaisu
Niin ja tuossa vamon omassa korkissa majailee hotspring, höyryt parani ja hölskyminen loppui 18650 akulla
![]()
Osaako joku kerto mikä voi olla vialla, Vamo näyttää vivi novalla 9.9ohmia ja tolla oddy kloonilla Lo niinkuin just pakast revityillä bogeillakin, kaikki on täydessä tikissä mutta joku mättää.. niin paljon alamäkee ollu näittenkaa että kohta kutsuu syöpäkääryle![]()
Laita tottakai jos akut ei auttaneet asiaan. Sittenhän modissa on häikkää. Aika vähän noissa Vamoissa on ollut ongelmia jos lavoihin vertaa. Jousethan noissa ollut huonoja ekoissa malleissa. Mulla noi kaks vamoa mitkä on ekaa versiota niin toimineet ihan ok jousenvaihdon jälkeen. Mulla ei noi trustfiren akut toimineet kun pari hönkäystä ja sitten hyyty. Ne nyt olikin Bolttia varten ostetut.
Ei muuta kun palautetta vaan myyjälle ja jos on kunnon kauppias niin verme vaihtoon vaan. Sehän noissa ulkomailta tilatuissa on ongelma että aikaahan niissä kuluu...yleensä ne vaatii että postitat sen risan sinne ja ne tsekkaa sen että vikaa löytyy ja sitten alkaa uuden postitus sulle. Aikaahan se viepi mutta saapahan luultavasti toimivan pelin.
Itelläkin on tällä hetkellä kiinasta 4 modia tilauksessa ja ihan omalla "tietoisella" riskillä ne tilannut. Noi Vamot on kylläkin suomikaupasta ostetut. Pitää vaan hieman täydentää varastoa ettei tarvitse vähään aikaan tilailla noita vehkeitä ja voi keskittyä nesteiden ihmeelliseen maailmaan.
Ei muuta kun laitat viestiä lähtemään myyjälle....jos ei akku ja jousikokeilu auttanut ...niillä se ongelma on yleensä ratkennut. Jousiahan noi on hakeneet noihin vaikkapa tuolta rasian kätköistä...itellä oli noista risoista howitzereista jääneitä...tuolta ne on ostaneet niitä:
http://www.clasohlson.com/fi/view/co...&showTabs=true