Hmm, käsitänkö nyt oikein että andy tossa vihjaa että perjantaina heille tulisi varastoon 50 eri makua nuita 10ml peleon makuja ja lauantaina liuta JoyeTechin makuja, noille JoyeTechin litkuille siellä näky olevan jo osiokin. Taidanpa tässä tapauksessa odotella lauantaita sitten tilaukseni kanssa!
Koitin kans äsken laittaa viestiä tonne -[glow=red,2,300]bi%uro@peleon.pl[/glow]- ja menihän siinä varmaankin 2min et vastaus tuli..
En tienny tosta osotteesta aikasemmin. hyvä et täältä forumilta selviää..
E: Osoite korjattu.
^Pitääkö ne itse noita email-osoitteita tuollai ihan koodaamatta tai kuvana esissä? Roskapostia ainakin tommoset kerää jos ei niitä mitenkään suojaa.
Kauppiaan kaveri: https://www.bitwell.biz
Lähetetty minun Apple läppäristä ilman mitään vitun tupakkia.
Kertokaanhan kokeneet arvio toimitusajasta. Tilasin setin sitä sun tätä maanantaina 10.10 aamulla klo 7 aikoihin. Paypalllilla maksoin ja maksu hyväksytty status samantien, tämän jälkeen ei olekaan mitään tapahtunut. Tuleeko sieltä ilmoitusta tai statuksen vaihtoa kun tilaukselle jotain tapahtuu? Vitsittää kun laitoin viimeiset rahani sinne (reilu 100e) kun kaikki kehuivat nopeita toimituksia ja omat nesteet ovan aikalailla finaalissa.
5 päivää meni ottaa tilaus käsittelyyn, pari päivää päälle että postiin ja siihen viisi päivää että on perillä. Eli vajaa kaksi viikkoa tällä hetkellä tilauspäivästä.
Kahdesti tilannut, molemmilla kerroilla käsittely ~päivässä (alle 1dl nesteitä tilauksessa molemmilla kerroilla, toisella kerralla akku, tankki, atty). Reilun viikon kesti molemmilla kerroilla tulla perille.
Spoileri!
Omassa tilanteessa tämän päivän tilanne. Eli tänään otettiin käsittelyyn. Tilattu 5 päivää sitten.
Kysäisin (hätäisesti juu) oman sunnuntaina 09.10 tilatun paketin tilannetta suoraan sivuston kautta ja vastaus tuli samantien. Pakattu su/ma ja lähtee tulemaan tänään. Ymmärrettävästi isompi rämppi lähtee aina kerralla postitukseen.
Itseäni hämäsi sivustolla tilauksen yhteenvedon yhteydessä ilmoitus vain, että "maksu hyväksytty", oletin että se päivittyy jotenkin silloin kun tuote pakataan.
Nopea ja kohtelias vastaus oli ja kovasti parannusta toimitusaikoihin luvatttiin.
Tota mistäs sen nyt sit tietää että missä paketti seikkailee tällähetkellä.Sähköpostistissa oli joku seuranta koodi, mutta mihkä sen voi laittaa..?
Tuonne laitat http://sledzenie.poczta-polska.pl/ mikäli ei vielä postin lähetys seurannassa näy
Maanantaina 3.10. tilattu paketti tuli viimein torstaina 13.10. perille. Puolan posti sai sen vasta sunnuntaina - Itella puolestaan kuskaili sitä ympäriinsä ylimääräisen vuorokauden verran. Poikkeama prosessissa...
Mutta sisältö oli sitä mitä pitikin, ja pakattu jokseenkin huolellisesti. Bonuksena löytyi näytepullot ICE ja Curacao, molemmat 24mg.
Pikkasen kauanhan tämä kesti, mutta työvoimapula on ihan hyvä selitys... tilaan kyllä heiltä edelleen! Kiire ei vain saa olla. Toivottavasti saavat porukkaa töihin, myyntiä kuulostaisi ainakin olevan...
-V
EDIT: tuo Curacao pitää varmaan testata normiatolla jonka voi pestä ja desinfioida... nimim. aba12 totesi Dual Coil Cartomiser -ketjussa seuraavaa:
"Tosin taisin pilata yhden, erehdyin ensin maistamatta laittamaan carton täyteen peleonin curacao nestettä (laittoivat sellaisen 5ml pullon mukaan), maistuu nimittäin aivan sanoinkuvaamattoman omituiselta. Sokeroitu limelläkuorrutettu koiranpökäle saattas olla makua lähellä."
![]()
Tollasta tekstiä tuli ku laitto koodin sinne.Mitä lie sitten tarkoittaakin..Varsovassa vissiin paketti majailee.Noh kiireet ohi kun ei kerinny viikonlopuks.Onneks saa pitää tota laina sähkökäryä viä viikonlopun ylikin....11 päivää ilman normi pillejä..
Zdarzenia przesyłki
Liczba pozycji: 3
Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły
2011-10-12 14:38 Firlej Nadanie przesyłki
2011-10-13 05:16 WER Warszawa Przyjęcie z ładunkiem
2011-10-13 05:17 WER Warszawa Wysłanie przesyłki z Polski
I see the light in the tunnel
New delivery fluid .. Peleon 6/11/18/24mg
Pure base 36 mg PG and VG of HG ...
Next week .. 30 ml of liquid JoyeTech 0/6/11/16 mg / ml
From 1 November each all friend from Finland who had never bought anything needs to write "code"
the system automatically writes to him minus 5%
Andy
ps
Very sorry for the delay ... I promise to improvethis week e-smoke curacaooooooo