http://arizona.mycashflow.fi/ Ei varmaan ole sivuilla, mut kauppias sanonut että häneltä löytyy. Voit vaikka kysellä Arizonan omassa ketjussa asiaa.
http://www.e-savuke.com/forum/index.php?topic=1894.0
http://arizona.mycashflow.fi/ Ei varmaan ole sivuilla, mut kauppias sanonut että häneltä löytyy. Voit vaikka kysellä Arizonan omassa ketjussa asiaa.
http://www.e-savuke.com/forum/index.php?topic=1894.0
Oli tuo nappi vähän ongelmana aikasemmin ja välillä joutu ihan kunnolla painamaan että sieltä jotain sai ulos ja pätki koko ajan aika paljo. Tänään suihkuttelin sitä puhdistusspraytä koko laitteen läpi ja nyt toimii taas nappi niinku uutena! Toimii![]()
Tuoe esimerkiksi:
http://biltema.fi/fi/Autonhoito/Muut...tusaine-36457/ pöntön keston arvioisin yli vuodeksi vaikka pesee modejakin tuolla. Suihkaus mikrokuituliinaan ja taas kiiltää.
mulle on tulossa muovisia eristeitä loppuu tuo häslääminen ton navan kanssa laakista jos vaan käyvät mitenkään paikalleen.
ilmottelen tänne kun saapuvat ja pääsen kokeilemaan.
Ite vetäsin tällä http://www.wd40.fi/kayttokohteet_sahkolaitteet.html tajoustalosta ostettu.
Mulle tuli palautuksena yks lava jonka nappi ei toiminu. Suihkaus crc:tä niin jo pelitti![]()
Täältä höyryttelyvehkeet:
http://personal.inet.fi/yritys/poikakissa/
Mulla 11.6.2012 tilattu 2.1-T mini (eli ihan ekoja mitä on) eikä ole ollu mitään vikaa. Aivan moitteetta toiminut. 510 liittimen tiiviste näyttää olevan vähän vinossa, mutta muuta sanottavaa ei omasta yksilöstä löydy. Kauhee munkki käyny![]()
Eka erä oli paras. Sitten rupes tuleen paskaa. Nyt kehuu et on liitin vaihdettu lambon tyyliseen jousi malliin. Tiedä häntä?
Täältä höyryttelyvehkeet:
http://personal.inet.fi/yritys/poikakissa/
Kiitoksia linkeistä, pitää käydä kattelee paikallisista liikkeistä jos löytyis oikeenlaista![]()
tuossa torstaina oli just käyttäjä Shawn Mc...:n kanssa puhetta että taitaa edelleen paras lava olla tuo v1, toimii kuin junan vessa!!!
"Siis mitä saavutetaan 4,4 Voltin jälkeen? Ei yhtään mitään." - hulluhöyrypää
Mulla käytössä poika et kissalta hommattu ekan erän laite ja ei mitään ongelmia , ja on palajon höyrytelty![]()
The world is yours
Olen nyt tämmöistä testaillut ja liitin vikaa, järjetöntä ylivoltitusta lukuunottamatta tällä kyllä tulee toimeen![]()
Niin ja akut menee hetkessä jos lukee näytön leikkilukuja :/
Nyt se sitten on verkonpainona mun lavatube. Ensin pari kertaa pimeni täysin ja sain toimimaan hakkaamalla bassostyrkkaria vasten ja lopulta ei enää sekään auttanut ja kaiken kauniin lisäksi katkes carton kierteet siihen ku pieksin sitä polvea vasten. Yhen vielä tilasin ja jos sekin hajoo ni sit se on varmaan pakko hankkii se provari...
Kaikki liha tottelee kuria, modeista on välttis olisi samaa mieltä.
Takuuvaihdon tiedustelu ei käynyt mielessä ENNEN pahoinpitelyä?
KGO & Twist
miksi näitä hakataan ??? mä oon noita nyt toistakymmentä "korjannu" ja edelleen jos vikaa noihin on tullu ni kyl nuo tutun tutun tututkin on osannu apua pyytää.
pahin oli tuo viimeisin missä nesteet oli valunut laitteen sisään.haju oli hirveä ja kaikki piemeänä mutta sekin on taas seikkailussa mukana.
yhtäkään ei oo joutunut takuu vaihtoon lähettää....ainakaan vielä.
Kerrataan taas ongelmat. Jos laite toimii todella ihmeellisesti ja näyttö osin sumenee , niin vika siinä että nestettä on päässyt valumaan sisälle ja elektroniikassa oikareita. Minun ei ole tarvinnut puhdistaa yhtään lavaa sisältä vaan pelkkä kuivatus on auttanut.
Jos näyttö näyttää vaihtelevia ohmeja, 0.0 tai höyrynappia painettaessa LO nii kysymyksessä
on oikari. Oikari syntyy jos keskinapa painetaan liian syvälle, tai jostain syystä siirtyy ja ottaa
runkoon kiinni. Syynä siis carton liian pitkä kierre ja raju kiristäminen tai mahdollinen tiivistevaurio.
Korjattavissa vaihtamalla rikkoutunut tiiviste tai keskittämällä/nostamalla keskinapaa ylös.
Höyristinnappivikaisia ei takuuseen ole tullut, mutta se siis kai korjattavissa suihkuttamalla puhdistusnestettä.
Noita tiivisteitä saa siis multa kun mainitsee siitä erikseen muun tilauksen yhteydessä - ilmaiseksi. (niin kauan kuin riittää) Tilaan toki niitä lisää jos loppuvat.
Kierreongelma syntyy kun lavaan laitetaan lyhytkierteisiä cartoja ja tankkeja ja varsinkin kun pudotetaan tai väännetään taskussa. Vika korjautuu ego 510 tai pitemmällä 510 510 adapterilla
joita mulla varastossa.
Akkukulutus on suoraan verrannollinen carton ohmeihin ja käytettyihin voltteihin.
Siis minissä 800 mah ja jos sitä ajetaa 1.5 ohmin cartolla kuudella voltilla, johon muut laitteet
eivät edes pysty, niin kulutus on tietenkin valtava, sen kai vois vaikka owerflow laskea.
Laite ei sinällään itsekseen kuluta enempää virtaa, vaan se nyt on vaan nii tehokas peli ja höyryt sen mukaisia. Normimallissa 2000 mah akku 3 ohmin vastuksella kestääkin jo sitten
todella pitkään.
Muten - moni kyseli jatkopalaa miniin pitemmälle akulle. Kävin jossain konepajassa ja totesivat ettei sellaista voi rakentaa koska välys putken ja akun välissä on niin pieni.
Tuo uus gunmetall on muuten komee ja lavatube 2.1 t edelleenkin specseiltään paras.