Sivu 5 / 5 EnsimmäinenEnsimmäinen 12345
Tulokset 81 - 94 / 94

Aihe: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

 1. #81
  Höyrypää aatsi's Avatar

  Liittynyt
  03/2012
  Sijainti
  Helsinki
  Viestit
  691

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Ei häiritse. Kun lopetin savuttamisen niin huomasin sen jälkeen että alan miltei kuolaamaan kun haistan tupakan koska niin hyvältä se tuoksuu.

   
   
 2. #82
  Höyrykone nallekarhu's Avatar

  Liittynyt
  07/2011
  Sijainti
  Rovaniemi
  Viestit
  1,181

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Lainaus Alkuperäinen postaaja hesekiel Näytä viesti
  Ei. Eikä mikään muukaan tupakointi. Siihen en kyllä yhdy, ettäkö tupakka hyvältä tuoksuisi, ei, muta eipä se häiritsekään. Ja tosiaan, turha sitä tekopyhiks ruveta jos on itse monta vuotta spaddua vetänyt.
  Monesti käyn seuran vuoksi höyryttelemässä siellä, missä muut ovat tupakalla.
  +1 Tupakkipaikoilla kuulee parhaimmat jutut ja tulee parhaimmat ideat

   
   
 3. #83
  Höyrypää Ves@'s Avatar

  Liittynyt
  09/2011
  Sijainti
  Hausjärvi
  Viestit
  840

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Eipä tuo oikeesti häiritse, kun ei oo parveketta. Terassi kyllä löytyy, aika harvoin siinä enään kukaan tupakoi.
  Jokainen tehköön parvekkeellaan mitä huvittaa...

  ProVari LED , ProVari LED V2

   
   
 4. #84
  Höyrypää ray krebbs's Avatar

  Liittynyt
  09/2011
  Viestit
  954

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Ei todellakaan häiritse. Vituttaa muutenkin ihan tarpeeks tää kieltoyhteiskunta. Terveen järjen käyttö tuntuu olevan myös täysin kielletty monessa asiassa.

   
   
 5. #85
  Höyryttelijä Enkeksimtn's Avatar

  Liittynyt
  07/2012
  Sijainti
  Espoo
  Viestit
  28

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Vanhana tupakoitsijana olisi tekopyhää väittää, että häiritsisi.

   
   
 6. #86
  Höyrykonkari

  Liittynyt
  05/2012
  Sijainti
  Kotka
  Viestit
  199

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Lainaus Alkuperäinen postaaja Enkeksimtn Näytä viesti
  Vanhana tupakoitsijana olisi tekopyhää väittää, että häiritsisi.
  Samma här 8) Ite monesti likkakaverin kuin myös muittenkin frendien mukana parvekkeella, ei haittaa haju hirveästi vaikka se aika voimakas haju nykyään onkin Tuskin se ketään muitakaan haittaa ainakaan hirveästi kun ei meitä vanhoja tupakoitsijoitakaan..

  ~~Vaping Is Believing~~

   
   
 7. #87
  Höyryttelijä

  Liittynyt
  09/2012
  Viestit
  31

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Lainaus Alkuperäinen postaaja samj Näytä viesti
  Ei haittaa. Tupakan haju on vieläkin ihan miellyttävä, kunhan ei liian utuiseksi mene. Esimerkiksi junan tupakkakoppi oli aivan karmea kokemus, en pystynyt olemaan siellä kuin 10 sekuntia ja kauhistelin sen jälkeen miten pahalle vaatteet haisivat.
  Saman tyyppisiä kokemuksia junan tupakkakopista. Enkä oo ees höyrytelly kun vasta about parin viikon verran. Noissa VR:n kaasukammioissa, jotka myös tupakkakoppeina tunnetaan on myös mielestäni melko huono ilmastointi. Parveketupakoinnin kieltämistä en kannata. Tää mainittu "tiukka tupakkapolitiikka", jota nykypäivänä ajetaan on mielestäni muutenkin täysin perseestä.

   
   
 8. #88
  Höyryttelijä

  Liittynyt
  08/2012
  Sijainti
  Tampere
  Viestit
  86

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Lainaus Alkuperäinen postaaja hesekiel Näytä viesti
  Ei. Eikä mikään muukaan tupakointi. Siihen en kyllä yhdy, ettäkö tupakka hyvältä tuoksuisi, ei, muta eipä se häiritsekään. Ja tosiaan, turha sitä tekopyhiks ruveta jos on itse monta vuotta spaddua vetänyt.
  Monesti käyn seuran vuoksi höyryttelemässä siellä, missä muut ovat tupakalla.

  Samoilla linjoilla minäkin! Töissä meen aina röökipaikalle muiden kanssa jutulle. Ja ei haittaa vaikka meillä vieraat käyvät parvekkeellamme tupakalla. Onpa sinne niitä varten tuhkiskin tullut säilytettyä.

   
   
 9. #89
  Höyryttelijä

  Liittynyt
  03/2012
  Sijainti
  Mikkeli
  Viestit
  28

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Eipä se nyt sinällään häiritse. enemmän se varmaan naapureita häiritsi ku ite viel joskus tupakoi parvekkeella , niin eipä sitä tässä ole varaa valittaa muittenkaan tupakoinnista

   
   
 10. #90
  Höyrypää Elyrotth's Avatar

  Liittynyt
  06/2012
  Sijainti
  Turku, Portsa
  Viestit
  838

  Re: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Eipä muakaan häiritse. Häiritsee vaan maailmanpelastaja mummot jotka siitä jaksaa valittaa. Ovat varmaan itsekkin joskus 1920 luvun alkupuolella parvekkeella tupakoineet...

   
   
 11. #91
  Höyrykonkari

  Liittynyt
  07/2012
  Sijainti
  Tampere
  Viestit
  123

  Vs: Re: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Lainaus Alkuperäinen postaaja Elyrotth Näytä viesti
  Eipä muakaan häiritse. Häiritsee vaan maailmanpelastaja mummot jotka siitä jaksaa valittaa. Ovat varmaan itsekkin joskus 1920 luvun alkupuolella parvekkeella tupakoineet...
  Noi mummot veti röllöä 80-luvulla kaksin käsin sisällä. Sitten lääkäri käski lopettamaan tupakoinnin. Nyt he ovat kiukuspäissään päättäneet kostaa koko maailmalle tämän heidän nautintoaine kieltonsa ja pyrkivät nyt vaikeuttamaan kaikkien muiden elämää. Näin sen täytyy olla.
  Ja vastaus kysymykseen. Ei häiritse. Tupakka haisee helvetin pahalle, mutta kyllä ihmisellä täytyy olla vapaus ja oikeus elämän pieniin nautintoihin, ilman, että juoksee johonkin keskitetylle tupakointialueelle kotonaan.

  Kaikenäköistä vaporomua.

   
   
 12. #92
  Höyrykone jasseri's Avatar

  Liittynyt
  11/2011
  Sijainti
  Hollola
  Viestit
  1,494

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Häiritsee niin maan perkuleesti, onneksi asun omakotitalossa, mutta häiritsee silti, älkää vittu vetäkö spadduu partsilla hajut tulee meille,ettekä ainakaan grillaa perk..e rupee tekeen makkaraa mieli. Sovittu.

  -mikään työ ei ole tehty ennenkuin, lihava mies on poistunut rakennuksesta-

   
   
 13. #93
  Höyrykonkari

  Liittynyt
  08/2012
  Sijainti
  Helsinki
  Viestit
  339

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Meillä on naapurin kanssa "yhtenevä" (miten nyt kuvailisi sitä) parveke. Eli siis sellainen joka on ikään kuin talon julkisivun sisäpuolella. Tähän on varmaan joku ihan oikeakin termi, ei vaan tule nyt millään mieleen. Jokatapauksessa, meidän parvekkeet erottaa toisistaan vain puinen seinämä, joka ei siis eristä ääntä, tuoksuja yms toiselta puolelta. Lisäksi olohuoneen ikkuna ei ole mitenkään hyvin eristetty. Röökatessa asiahan ei mua mitenkään haitannut, olin pikemminkin tyytyväinen siitä, että oli röökaava naapuri. Olen aina vihannut kaikenlaista kukkahattutäteilyä, ja siitä syystä oli oikein mukavaa, että naapuri spaddutteli menemään niin kuin minäkin.
  Nyt siirryttyäni vapotteluun, ja sisätiloihin, huomaan joka ikinen kerta, kun jannu käy kessulla. Kämppään (mun) kertyy ihan jumalaton kessunkatku. Ymmärrän kyllä, että vaimoni ajoittain nipotti mulle ihan huolella kämppään leviävästi lemusta.
  Ei siten, että koskaan, IKINÄ MILLOINKAAN, mainitsisin asiasta naapurille. Saati puhuisin asiasta kovaan ääneen kotona tyyliin "hyi kun täällä haisee", paukuttelisin protestinomaisesti ikkunoita kiinni tai tekisin muutakaan kukkahattuiluun viittaavaa, mutta toisinaan huomaan nykyään häiriintyväni röökinhajusta.
  Ehkä kyse on vaan siitä, ettei ole vielä täysin saanut tupakanpirulaista häädettyä omasta psyykkeestäni.

   
   
 14. #94
  Höyrykonkari

  Liittynyt
  04/2012
  Sijainti
  Helsinki
  Viestit
  227

  Vs: Häiritseekö sinua parveketupakointi?

  Ylin kerros niin alakerrasta tulee savut sisään. Häiritsi tupakoidessa, häiritsee nytkin. No, onneksi tulee talvi ja ovi on enemmälti kiinni. Mut en mä toisten keuhkoista rupea keuhkoamaan. Harmi tosiaan että grillit ja läheisen rannan halonpoltotkin tulee suoraan sisään. Mutta talvi pelastaa . Pääasia kuitenkin että grillataan ja pidetään mukavaa.

   
   
Sivu 5 / 5 EnsimmäinenEnsimmäinen 12345
Keskustelu Yleinen keskustelu

Kirjoitusoikeudet

 • Sinä et voi kirjoittaa uusia viestejä
 • Sinä et voi kirjoittaa vastauksia
 • Sinä et voi muokata liitteitäsi
 • Sinä et voi muokata viestejäsi
 •