Joye eGo-C
eGo-C (Changeable System) on periaatteessa sama laite kuin eGo-T sillä erolla että C-versiossa atomisaattorin kärki on vaihdettavissa. Näinollen koko atomisaattoria ei joudu vaihtamaan kun vaihtotarvetta ilmenee. Voit vaihtaa pelkästää atomisaattorin kuluvan osan. Myös puhdistus on aiempaa huomattavasti helpompaa. eGo-C akkuja uudistettiin lisäämällä käyttönappiin valo joka ilmaiseen varauksen tason. eGo-C tankit ja akut ovat yhteensopivia eGo-T osien kanssa.
Laitteesta on kaksi erikokoista versiota. Pienemmässä on 650mAh akku ja isommassa 900mAh. Jälkeenpäin on julkaistu myös USB-akku jossa tehoa 900mAh. USB-akku on siis mahdollista ladata tietokoneen USB-portin kautta, käyttö latauksen aikana on myös mahdollista (passthrough). Uusin, eGo-C Twist-akku taas mahdollistaa jännitteen säädön. Akun päässä olevasta rullasta jännitettä voi säätää välillä 3.2V – 4.8V.
| Valmistaja | Shenzhen Joye Technology Co., Ltd. |
| Mallinimi | eGo-C |
| Muita nimityksiä | Ei |
| Atomisaattori / tilavuus | 4-osainen (tankki) / 1.1ml |
| Kytkin | Manuaali |
| Pituus / paino / akku | 105mm tai 130mm / 38g tai 42g / 650mAh tai 900mAh (~3.7V) |
| Tyypillinen aloituspaketti | 2x Atomisaattorin kantaosa, 5x atomisaattorin kärki (kuumennuselementti), 2x Akku, 5x Patruuna, 2x Suojakartio (cone), 1 Laturi |
| Myyjä(t) |
|
| Lisätietoa | Kokemuksia ja keskustelua |
| Laitteen arvosana |

Suositeltavat/mahdolliset lisäosat aloituspakettiin:
- eGo-C atomisaattorikärkiä (n. 2kpl / kk)
- eGo-T/C tankkeja (n. 5kpl /kk)
- eGo-C USB-akku
- eGo-C Twist akku (säädettävä jännite)
- Valitsemasi e-nesteet (n. 50ml / kk)
Vastaavanlaisia malleja:



(23 ääntä, ka. 4,43 / 5)